SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

Yurt dışında okuyan öğrencilere öğrenim kredisi ve burs müjdesi

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek için tıklayın
SGK Hizmet Birleştirme İşlemleri hakkında bilgi için tıklayın
SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvurularınız için tıklayın
Bağ-kur Hizmet ve Prim Borcu Sorunlarınız için tıklayın
Askerlik Borçlanmasıyla Erken Emeklilik Hesabı için tıklayın
Çözemediğiniz Her Türlü SSK ve Bağ-kur Sorunları için tıklayın
gaxxi, 26 Ocak 2011, No comments
Categories: Emeklilik Hesabı
Tags: , , ,

Yurt dışında okuyanlara burs müjdesi!

YURTKUR, 2011-2012 eğitim-öğretim yılından itibaren yurt dışında okuyan Türk öğrencilere öğrenim kredisi ve burs vermeye başlayacak

YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak, “2011-2012 eğitim-öğretim yılından itibaren yurt dışında okuyan Türk öğrencilere öğrenim kredisi ve burs verilmeye başlanacaktır” dedi. KKTC Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Nazım Çavuşoğlu başkanlığındaki heyet, YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak’ı makamında ziyaret etti.

Toplantıda yaptığı konuşmada Albayrak, 25 Kasım’da çıkan YURTKUR ile ilgili kanunu anımsatarak, bu kanunun yurt dışında yükseköğrenim gören Türk çocuklarına burs, öğrenim imkanı getirdiğini belirtti.

Albayrak, “2011-2012 eğitim-öğretim yılından itibaren yurt dışında okuyan Türk öğrencilere öğrenim kredisi ve burs verilmeye başlanacaktır” dedi. Albayrak, durumlarına göre, ihtiyaç sahiplerine burs verileceğini belirterek, geri kalan bütün öğrencilere ise öğrenim kredisi verileceğini söyledi.
Albayrak, ülkelerin şartlarına göre verilecek öğrenim kredisi miktarının belirleneceğini söyledi. KKTC’de üniversitede okuyan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencilerin yazları Türkiye’deki bütün yurtlardan tatil boyunca yararlanabileceklerini karara bağladıklarını ifade eden Albayrak, “1000 öğrencinin üzerinde Türk öğrenci bulunan ülkelerde yurt açma planlarımız vardır.
Önümüzdeki haftadan itibaren çalışmalarımıza başlıyoruz. İlk etapta Londra, KKTC, Kazakistan, Kırgızistan ve Almanya’da yapacağımız incelemeler neticesinde, buradaki öğrencilerimizi tespit edeceğiz ve bu bağlamda bu çocuklarımıza burs, öğrenim kredisi ve yurt imkanlarını sağlamaya çalışacağız. Dünyanın neresinde olursa olsun eğer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrenci varsa YURTKUR bu gencimizin imdadına yetişecektir” diye konuştu.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NE YAKIŞIYOR”

KKTC Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Çavuşoğlu da KKTC’de okuyan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencilere burs ve öğrenim kredisi verilmesinin önemine değinerek, bu öngörüyü ortaya koyan ve açılımı yapan başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, YURTKUR Genel Müdürü Albayrak’a teşekkür etti.
Bu uygulamanın KKTC’deki Türk öğrenci akışını artıracağına işaret eden Çavuşoğlu, tatil boyunca öğrencilere Türkiye’deki yurtları kullanma imkanı verilmesinin onlara büyük imkan tanıyacağını belirtti. Türkiye dışında yurt açılması konusuna da değinen Çavuşoğlu, bunun muhteşem bir fikir olduğunu ifade etti.

Bu yurtların biran önce hayata geçmesini istediklerini belirten Çavuşoğlu, “Bizim 1000′in üzerinde öğrencimiz Londra’da eğitim görüyor. Öğrencilerin en büyük sıkıntısı barınma imkanları ve beslenmedir. YURTKUR’un böyle bir yurt açması Türkiye Cumhuriyeti gibi büyük bir devlete yakışıyor. Bu büyüklükle örtüşüyor” diye konuştu.

POSTA
Yurt dışında okuyan öğrencilere öğrenim kredisi ve burs müjdesi

Comments

No Responses, Leave a Reply
 1. Şahin ALTIN
  29 Ocak 2011, 20:09

  Makedonyada okuyanlarada öğrenim verilecek mi acaba???

 2. serdarsakın
  01 Şubat 2011, 21:38

  selam türkiyem ve iyi geceler türkiyem…..Bu burs ve öğrenim kredisi böyle bir açılımı açtığınızdan allah sizden razı olsun…canım türkiyem acilen yurt dışında okuyan öğrencilerimiz ve özellikle kardeş olan azerbaycanda bizim türk öğrencileri maddi konusunda çok zorluklar altında yaşıyor…hayat pahalılığı orda çok zordur.çoğu şeylerin bizim iki katı kadar ve özellikle paralarıda bizim türk parasının iki katıdır.hatta paralarıda dolarıda geçiyor..paraları güçlü ama kıymeti yok..orda mıkel kıymetler borsası olmadığından hayat yabanacı öğrenciler için çok zordur. Bu burs bve öğrenim kredisiyle uğraşan sayın türkiye yurt kurumu müdürü ve sayın başbakanımız RECEP TAYYİP ERDOĞANA burdan Yani ŞIRNAKTAN şükranlarımızı en içten dileklerimle teşekkürlerimizi ve selamlarımızı gönderiyoz başınızdan eksik
  olmasın. AMİN…eğer bunu en yakında bir konseyden veya meclisten geçirirseniz türk öğrencilerimiz için çook iyi olacak ve keyifleride yerine psikolojikmen iyi olacak…öğrencilerin duasıylada bu sevap türkiyem için çook iyi olacak…canım türkiyem o güzelim rabbimiz olan allahu teala bu öğrencilerin duasıyla karşılığında sevabını görecek,ortadoğudaki önemli bir yere sahip olan ve en güzelini yakışan müslüman olan canım ülkem türkiyem..bütün dünyaya elini
  uzatan yardım eden,sevgisiyle,gururuyla,saygısıyla,medeniyet uygarlığıyla,yüreğiyle,cesaretiyle,en güzeli İNSANLIĞINI neresinden olacağını gösteren türkiyem…stratejik konumunu,askerini vatanını, RABBİMİZ o coğrafyayı güzelliğiyle türkiyeye nasip etmiştir… tabii rabbimiz demiş senden hareket bendende bereket olacaktır….burdan bütün türkiyede yaşayan insanlarımıza iyi geceler…mutlu yarınlar dilerim…..

 3. suleyman tan
  07 Şubat 2011, 14:14

  bulgarıstanda okuyanlara vercekler mı pekı

 4. hatice abukan
  05 Nisan 2011, 17:49

  burs başvuruları ne zaman başlıcak we nasl ne şekild e başvuru yapmamız gerekı cevabınızı beklıyorum….

 5. suleyman mengir
  10 Nisan 2011, 14:35

  Ya abicim en cok ogrenci nerdeyse azerbaycanda var. biz azerbaycanda okuyoruz ve gecinme sartlari cok zor paralari biizim paranin 2 kati degerinde 2 lira 1 manat zor ediyor.en buyuk incelemeyi azerbaycanda yapmalari lazim.tesekkurler

 6. kadir celik
  25 Nisan 2011, 18:44

  mrb biz 6 arkadas da togo da okuyoruz belki cogu insan ismini bile duymamistir kaderin cilvesi burada yasayacak hayatimiz varis demekki ve bu karar butun duyadaki turk ogrenciler icin muthis bir sey umarim yazida gectigi gibi dunyanin butun ulkelerindeki ogrencilere uzanabilirler … ALLAH bu dusuncelerini bosa cikarmasin …. tum TURKIYEYE selamlar olsun…..

 7. ADEM AYDIN
  01 Mayıs 2011, 01:11

  TOGO LU ŞAKİRT SEN ZATEN ALMIYON MU YETERİ KADAR BURS

 8. emirhan topal
  04 Temmuz 2011, 16:08

  başvuru nezaman

 9. Bekir ŞENEL
  12 Temmuz 2011, 22:13

  çıkmış başkan açıklama yapıyo 1000 in üzerinde türk öğrenci bulunan yerlere yurt yapacaz incelemelerde buluncaz .ben 3 yıldır AZERBAYCAN da öğrenim görüyorum bu konu hakkındada hiç bir gelişme göremedim.Eyyy benim devlet büyüklerim bırakın londra yı almanya yı azerbaycandaki türkiyeli öğrencilerin barınma yiyecek gibi temel ihtiyaçları ile ilgilenin.en azından bizlere öğrenim kredisi,burs vs.. maddi destek sağlanmalı … yazdıklarımın dikkate alınması dileği ile

 10. tuzla çiçekçi
  21 Temmuz 2011, 11:06

  Aynen. Makedonya'da okuyanlara da verilecek mi?

 11. müyesser berber
  09 Eylül 2011, 16:01

  azarbeycanda okuyan arkadaşın dileklerine sitemine bütün kalbimle katılıyorum benimde oğlum bulgaristanda okuyor ve onun okul taksidini bile gönderemedim bunun üzüntüsünü derinden yaşıyorum şimdiye kadar hiçbir müracatıma yanıt alamadım burs tan faydalanamadım ne yapacağımı şaşırmış durumdayım bir anne olarak bu beni çok üzüyor

 12. Mehmet YILMAZ
  14 Ekim 2011, 16:38

  Benim oğlumda avusturya nın Vıyana ünveristesinde öğrenim görmektedir develetin burada okuyan binlerce öğrenciye eluzatması gerekmektedir burs ve kıredilerden yarlandırması lazım Ben evimi satarak buöğrenimin önünü acmaya çalıştım.küçük bir emekliyim Türkiyede okuyan bütün haklardan yararlanırken niçin bumemleketin evladı olan bu öğrenciler bugün ve bugüne kadar unutuldu şaşıyorum bu çalışmaları duymak ble sevidiriyor.

 13. AYDİN HACİBEYLİ
  29 Ekim 2011, 14:48

  SELAM BEN AZERIYIM VE ZONGULDAK KARA ELMAS UNIVERSITESINDE OKUYORUM BURS ISTIYORUM BIRAZ HALIM KOTU ALIMEM PARA GONDERE BILMIYOR EYER BURS OLSA COK SEVINIRIM YARDIMCI OLUN SIMDIDEN TWK BI WEY OLURSA MALIME YAZIN

 14. ozge yms
  25 Aralık 2011, 02:11

  ben bulgaristan da okuyan bir ogrenciyim.. tip okuyorum ve bu sene kyk'dan burs verildigini ogrendim.. kimi arkadaslarima da geri odemeli burs cikti.. bende cok istiyorum bursu.. biraz imkanlar kisitli.. ancak ben kayit zamanini kacirdim sonradan ogrendigim icin basvuramadim.. yeniden basvuru ne zaman olacak veya baska burs veren yerler var mi?? eger beni bu konu da bilgilendirirseniz cok sevinirim.. simdiden tesekkurler ! saygilar !

 15. recep baykara
  18 Ocak 2012, 23:33

  bende azerbeycanda hem okuyom hem çalışıyom evet cematin öğrencilerine her türlü yardım var benim halan okuduguma dahil kaydımı bulamamışlar gelincede türkiyeye zamanı geçti derler aynı film karakteri yaşar gibi yaşamıyoz abi biz ya vallahi 4 sınıfım kımya muh olcam nedeyımkı ıcımden cok sey geliyo yazamıyom…………

Leave a Reply:

Name

Mail (hidden)

Website

Yeni SGK Emeklilik Haberlerini Almak İçin Abone Olun!

E-mail adresini ekle:

Emeklilik Tarihinizi Hesaplatmak için için tıklayın
SGK Hizmet Birleştirme İşlemleri hakkında bilgi için tıklayın
SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvurularınız için tıklayın
Bağ-kur Hizmet ve Prim Borcu Sorunlarınız için tıklayın
Askerlik Borçlanmasıyla Erken Emeklilik Hesabı için tıklayın
Çözemediğiniz Her Türlü SSK ve Bağ-kur Sorunları için tıklayın