Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

Ali ÖZTÜRK Ekonomist - emeklilikhaber.com

Yurt dışında okuyan öğrencilere öğrenim kredisi ve burs müjdesi

Yurt dışında okuyanlara burs müjdesi!

YURTKUR, 2011-2012 eğitim-öğretim yılından itibaren yurt dışında okuyan Türk öğrencilere öğrenim kredisi ve burs vermeye başlayacak

YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak, “2011-2012 eğitim-öğretim yılından itibaren yurt dışında okuyan Türk öğrencilere öğrenim kredisi ve burs verilmeye başlanacaktır” dedi. KKTC Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Nazım Çavuşoğlu başkanlığındaki heyet, YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak’ı makamında ziyaret etti.

Toplantıda yaptığı konuşmada Albayrak, 25 Kasım’da çıkan YURTKUR ile ilgili kanunu anımsatarak, bu kanunun yurt dışında yükseköğrenim gören Türk çocuklarına burs, öğrenim imkanı getirdiğini belirtti.

Albayrak, “2011-2012 eğitim-öğretim yılından itibaren yurt dışında okuyan Türk öğrencilere öğrenim kredisi ve burs verilmeye başlanacaktır” dedi. Albayrak, durumlarına göre, ihtiyaç sahiplerine burs verileceğini belirterek, geri kalan bütün öğrencilere ise öğrenim kredisi verileceğini söyledi.
Albayrak, ülkelerin şartlarına göre verilecek öğrenim kredisi miktarının belirleneceğini söyledi. KKTC’de üniversitede okuyan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencilerin yazları Türkiye’deki bütün yurtlardan tatil boyunca yararlanabileceklerini karara bağladıklarını ifade eden Albayrak, “1000 öğrencinin üzerinde Türk öğrenci bulunan ülkelerde yurt açma planlarımız vardır.
Önümüzdeki haftadan itibaren çalışmalarımıza başlıyoruz. İlk etapta Londra, KKTC, Kazakistan, Kırgızistan ve Almanya’da yapacağımız incelemeler neticesinde, buradaki öğrencilerimizi tespit edeceğiz ve bu bağlamda bu çocuklarımıza burs, öğrenim kredisi ve yurt imkanlarını sağlamaya çalışacağız. Dünyanın neresinde olursa olsun eğer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrenci varsa YURTKUR bu gencimizin imdadına yetişecektir” diye konuştu.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NE YAKIŞIYOR”

KKTC Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Çavuşoğlu da KKTC’de okuyan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencilere burs ve öğrenim kredisi verilmesinin önemine değinerek, bu öngörüyü ortaya koyan ve açılımı yapan başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, YURTKUR Genel Müdürü Albayrak’a teşekkür etti.
Bu uygulamanın KKTC’deki Türk öğrenci akışını artıracağına işaret eden Çavuşoğlu, tatil boyunca öğrencilere Türkiye’deki yurtları kullanma imkanı verilmesinin onlara büyük imkan tanıyacağını belirtti. Türkiye dışında yurt açılması konusuna da değinen Çavuşoğlu, bunun muhteşem bir fikir olduğunu ifade etti.

Bu yurtların biran önce hayata geçmesini istediklerini belirten Çavuşoğlu, “Bizim 1000’in üzerinde öğrencimiz Londra’da eğitim görüyor. Öğrencilerin en büyük sıkıntısı barınma imkanları ve beslenmedir. YURTKUR’un böyle bir yurt açması Türkiye Cumhuriyeti gibi büyük bir devlete yakışıyor. Bu büyüklükle örtüşüyor” diye konuştu.

POSTA
Yurt dışında okuyan öğrencilere öğrenim kredisi ve burs müjdesi

Bir önceki yazımız olan Turkcell’den ayda 39 TL‘ye 3G'li HP Diz Üssü Bilgisayar Kampanyası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0 thoughts on “Yurt dışında okuyan öğrencilere öğrenim kredisi ve burs müjdesi

 1. recep baykara

  bende azerbeycanda hem okuyom hem çalışıyom evet cematin öğrencilerine her türlü yardım var benim halan okuduguma dahil kaydımı bulamamışlar gelincede türkiyeye zamanı geçti derler aynı film karakteri yaşar gibi yaşamıyoz abi biz ya vallahi 4 sınıfım kımya muh olcam nedeyımkı ıcımden cok sey geliyo yazamıyom…………

 2. ozge yms

  ben bulgaristan da okuyan bir ogrenciyim.. tip okuyorum ve bu sene kyk'dan burs verildigini ogrendim.. kimi arkadaslarima da geri odemeli burs cikti.. bende cok istiyorum bursu.. biraz imkanlar kisitli.. ancak ben kayit zamanini kacirdim sonradan ogrendigim icin basvuramadim.. yeniden basvuru ne zaman olacak veya baska burs veren yerler var mi?? eger beni bu konu da bilgilendirirseniz cok sevinirim.. simdiden tesekkurler ! saygilar !

 3. AYDİN HACİBEYLİ

  SELAM BEN AZERIYIM VE ZONGULDAK KARA ELMAS UNIVERSITESINDE OKUYORUM BURS ISTIYORUM BIRAZ HALIM KOTU ALIMEM PARA GONDERE BILMIYOR EYER BURS OLSA COK SEVINIRIM YARDIMCI OLUN SIMDIDEN TWK BI WEY OLURSA MALIME YAZIN

 4. Mehmet YILMAZ

  Benim oğlumda avusturya nın Vıyana ünveristesinde öğrenim görmektedir develetin burada okuyan binlerce öğrenciye eluzatması gerekmektedir burs ve kıredilerden yarlandırması lazım Ben evimi satarak buöğrenimin önünü acmaya çalıştım.küçük bir emekliyim Türkiyede okuyan bütün haklardan yararlanırken niçin bumemleketin evladı olan bu öğrenciler bugün ve bugüne kadar unutuldu şaşıyorum bu çalışmaları duymak ble sevidiriyor.

 5. müyesser berber

  azarbeycanda okuyan arkadaşın dileklerine sitemine bütün kalbimle katılıyorum benimde oğlum bulgaristanda okuyor ve onun okul taksidini bile gönderemedim bunun üzüntüsünü derinden yaşıyorum şimdiye kadar hiçbir müracatıma yanıt alamadım burs tan faydalanamadım ne yapacağımı şaşırmış durumdayım bir anne olarak bu beni çok üzüyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>