Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

Ali ÖZTÜRK Ekonomist - emeklilikhaber.com

Yeni borç yapılandırması ne zaman çıkacak?

Tags: , , ,

Borç yapılandırması muhtemelen ay sonuna kadar çıkar


Soru: 24 Nisan 1978 doğumluyum. 1 Eylül 1995 yılında sigorta girişim var.14 Haziran 2004 yılında nakliyeci esnafı oldum. Mayıs 2006’da Bağ-Kur kaydımı yaptırdım. Fakat hiç ödemedim, kayıt ederlerken arabayı aldığım günü baz alıp vergi ve bağ-kur borçlanmasını göz önünde bulundurdular. Geçen yapılandırmadan istifade edemedim. Mayıs 2006’da kayıt olduğum için “beş yılı doldurmamışsın” dediler. Umudumu yeni yapılandırmaya bağladım. Eğer bir avantaj ile borcumun tamamını ödeyebilirsem ne zaman emekli olabilirim?


Burcu TAŞLILARCevap:
Bağ-Kur tescilinizi 14 Haziran 2004 tarihinden itibaren yapmış olmalılar. Bu başlangıca göre emekli olmak için; 25 tam yıl prim ödeme ve 58 yaş şartlarına tabisiniz. Ara vermeden 14 Haziran 2029 tarihine kadar prim ödeyerek prim ödemenizi 25 tam yıla tamamlamanız şartıyla 58 yaşınızı dolduracağınız 24 Nisan 2036 tarihinde emekli olabilirsiniz. Ayrıca, 15 tam yıl prim ödeyerek, 60 yaşınızı dolduracağınız 24 Nisan 2038 tarihinde emekli olmanızda mümkün. Yeni bir borç yapılandırması hazırlanıyor. Muhtemelen ay sonuna kadar çıkacak. Takip edip prim borçlarınızı ödeyerek, borçtan kurtulmanızda yarar var.

Ekrem SARISU – POSTA


İlginizi çekebilecek diğer haberler

Yeni borç yapılandırması ne zaman çıkacak?

Bir önceki yazımız olan Annem doğum borçlanması yapması halinde hemen emekli olabilir mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>