SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir • 
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

Vergi ve prim affı ne zaman çıkacak?

gaxxi, 09 Ekim 2010, 4 comments
Categories: SGK Haberleri


Ödeme kolaylığı borçluları, Hazineyi, Belediyeleri ve Yargıyı rahatlatırSoru: Vergi ve prim affı ne zaman çıkacak? Hangi vergileri kapsayacak? Örneğin, vergi mahkemesinde ihtilaflı dosyası olan mükellefler ile belediyelere emlak vergisi borcu olanlarda yasadan yaralanabilecek mi?


Süreyya BARANEL


Cevap: Vergi ve prim borcu olanlar, belediyelere emlak vergisi borcu olanlar, gümrük vergisi ve cezasından borcu olanlar, uzun süreden beri af beklentisi içinde. Ancak, yapılacak düzenleme af değil, ödeme kolaylığıdır. Vergi asılarlarının silinmesi söz konusu değil.(belki henüz kesinleşmemiş olan ihtilaflı dosyalar da, ihtilafın sürdürülmemesi şartıyla vergi aslının bir kısmından vazgeçilebilir.) Yüksek oranlı ve haksız olan gecikme zammı ve vergi cezalarının silinmesi ve yerine, enflasyon oranında gecikme zammı hesaplanması ve vergi aslı ile yeni hesaplanan düşük oranlı gecikme zammının da taksitle(36 ay, 48 aya varan taksitlerle) ödenmesi yönünde yasa çıkması bekleniyor. Henüz ayrıntılar belli değil.


Çıkartılacak yasanın; borçluları, Hazineyi, belediyeleri ve vergi mahkemeleri ile Danıştay’ı rahatlatması ve mükellef memnuniyeti yaratarak, son yaşanan ekonomik krizin altında ezilen mükelleflerle barış da sağlayabilmesi için; gümrük vergileri, başta emlak vergisi olmak üzere belediyelerce toplanan vergileri, vergi mahkemelerinde ve Danıştay’da olan ihtilaflı dosyaları, Varlık Barışı düzenlemelerini, stokların güncellenmesine yönelik düzenlemeleri, geçmiş yıllara ilişkin vergi matrahlarının artırılarak vergi incelemesi dışında tutulmasına ilişkin düzenlemeleri vb. düzenlemeleri de kapsaması lazım. Bu kapsamda bir borç yapılandırmasının; verginin taraflarını yani, borçluları, Hazineyi, Belediyeleri ve ihtilaflı vergi dosyalarının çokluğundan tıkanma noktasına gelen yargıyı rahatlatacağına hiç şüphe yok. Hazırlanan yasa tasarısının şu günlerde TBMM si komisyonlarına intikal etmesi bekleniyor. Yasanın en geç ay sonunda veya Kasım ayının ilk haftasında çıkması bekleniyor.

Ekrem SARISU – POSTA


Vergi ve prim affı ne zaman çıkacak?

Bir önceki yazımız olan 160 gün askerlik borçlanmasıyla bir yıl erken emekli olma hk. başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Tags: , , ,

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK BAŞVURULARI
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız

En erken nereden ve nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Ali ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:
EN ERKEN HANGİ SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNDAN NASIL EMEKLİ OLABİLİRSİNİZ?
Değerli sigortalılar;

En erken nereden ve nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

SSK ve Bağ-kur’dan en erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek istiyorsanız bana yazabilirsiniz.

Emeklilik hesapları basit bir konu değildir.

SSK’da işe giriş tarihinizin geriye getirilmesi, Askerlik borçlanması ve ne kadar borçlanma yapılması gerektiği, Bağ-kur’dan SSK’ya geçişBağ-kur’a bildirilmeyen vergi ve şirket ortaklığı kayıtlarınızın durumu, vergi borçlanması,doğum borçlanması, yurtdışı borçlanması,yaştan 3600 günden emeklilik, son 1260 gün şartı vb. hususlar önemli ayrıntılardır.

Bağ-kur’lunun emeklilik hesapları ise SSK’ya göre daha zordur. Konu hakkında bilgisi olmayanların mağdur ettiği bir yığın esnaf vardır.

Emeklilik hesabınızda sadece 1 aylık yanlışlık sigortalıya yaklaşık 1.000 liraya ( ödediği sigorta primi+ alamadığı emekli maaşı toplamı ) mal olmaktadır. Bırakın 1 ayı yapılan yanlış hesap ve yönlendirmelerle yıllarca emekli maaşı alamayan sigortalılar vardır. Yukarıdaki hesaba göre bu kişilerin uğradığı zararın büyüklüğü ortadadır.

En erken hangi sosyal güvenlik kurumundan emekli olacağınızı öğrenmek önemli bir bilgidir.

Sigortalılık bilgilerinizi yazıp gönderdiğinizde tarafımdan emeklilik hesabınız yapılacaktır.

Ali ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

image5.png

Emeklilik Başvuru ve Danışmanlık Hizmetleri

Değerli sigortalılar;


Kendi geliştirdiğimiz 4D Hizmet Modeli ile SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvurularınız için Hizmetinizdeyiz.


Emeklilik işlemlerinde 4D modeli nedir?

Doğru Hesaplama - Doğru Başvuru - Doğru Takip - Doğru Sonuç

Emeklilik başvurularınızı bizim yapmamızı istiyorsanız;

Size ulaşabileceğimiz telefon numaranız ve sigortalılık bilgilerinizle bize mesaj atınız. 

Gönderdiğiniz bilgiler incelenerek size geri dönülecektir.

Ali ÖZTÜRK Ekonomist

Emeklilik İşlemleriniz İçin Bize Yazın:

emeklilikuzman@gmail.com

NOT: Gereksiz görüşmeleri en aza indirmek için sorularınız alındıktan sonra telefon numaralarımız bildirilmektedir. Lütfen emeklilik hesaplama ve diğer SSK ve BAĞ-KUR emeklilik sorunlarınız için önce mesaj gönderiniz. En kısa sürede size geri dönülecektir.

Copyright © 2014 Ali ÖZTÜRK Ekonomist