İLAN - Kendi alanındaki en değerli alan adı ( emeklilikhaber.com ) SATILIYOR - İnceleyin!


SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir • 
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

Veremden korunma yolları ve tedavi yöntemleri hk.

gaxxi, 07 Şubat 2011, No comments
Categories: Emeklilik Hesabı

Veremle savaşmayı öğrendiler!

İstanbul Bahçelievler Yaşam Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü Tüberküloz uzmanlarından Dr. Gülçin Bostan veremden korunma yolları ve tedavi yöntemlerini anlattı. Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılan programda konukların sorularını da cevaplayan Gülçin Bostan, konunun önemine dikkat çekti.

EN ÖNEMLİ BELİRTİ ÖKSÜRÜK
Uzm. Dr. Gülçin Bostan söyleşisine, verem hastalığının belirtilerini anlatarak başladı. Bostan; “Verem hastalığının belirtileri sadece bu hastalığa özgü değildir. Verem hastalarında en çok görülen belirti öksürüktür. Öksürük sırasında hasta balgam çıkarabilir. Balgam çıkarma ve kan gelmesi hastalığın kronikleşmiş olabileceğinin bir göstergesi olabilir. Halsizlik, iştahsızlık, kilo kaybı, öksürük ve gece terlemesi hastalığın ilk belirtileridir. Kişi genelde bu durumun verem olabileceğini düşünmez. İlerlemiş verem hastalığında akciğerdeki hasar sonucu nefes almada güçlük çekebilir. Bu belirtileri yaşayan insanlar mutlaka en yakın verem savaş dispanserine gitmelidir. Çünkü tedavide erken teşhis çok önemlidir“ diye konuştu.

AKCİĞER FİLMİ VE BALGAM İLE TEŞHİS
Verem hastalığının teşhisinin nasıl yapıldığını da anlatan Uzm. Dr. Gülçin Bostan; “Bazı belirtiler iki haftadan fazla sürüyorsa yapılan ilk muayene sonrası hastadan birkaç tetkik istenir. Bunlardan en önemlisi balgamın incelenmesidir. Balgam incelenerek verem mikrobu olup olmadığı araştırılır. En uygunu ise sabah aç karnına çıkarılan balgamdır. Yeterli olmazsa bir gün boyunca çıkarılan balgam incelenir. Belirtiler var fakat balgam incelenmesinde bu bakteri görülemiyor ise akciğer filmi çekilir. Yapılan bazı kan tahlilleri sonucunda da verem teşhisi konulabilir. Çok nadir durumlarda ise balgam alınır ve besi yerinde verem mikrobu olup olmadığını anlamak için üremeye bırakılır. Eğer bakterilerin üremesi görülüyor ise verem teşhisi konabilir. “ dedi.

VEREM TEDAVİSİ ÜCRETSİZ
Türkiye’de verem hastalığın tedavisinin verem savaş dispanserlerinde ücretsiz olarak yapıldığını söyleyen Uzm. Dr. Bostan, tedavi süresinin ortalama 6 ay olduğunu belirterek, “Verem hastalığının tedavisinde en çok kullanılan yöntem ilaçla tedavidir. Bununla birlikte hasta beslenmesine dikkat etmeli bağışıklık sistemini güçlü tutmalı ve iyi dinlenmelidir. Verem tedavisi uzun sürelidir. Doktor gözetiminde ve düzenli bir tedavi uygulanmalıdır. İlaçlar genelde birden fazladır. Çünkü bakteriler tek bir ilaca karşı direnç gösterebilirler. Unutmamak gerekir ki erken teşhis ile birlikte tedaviye çabuk başlamak çok önemlidir. Böylece hastalığın başkalarına bulaşmasının önüne geçilir ve iyileşme süresi kısalır.” diyerek tedavinin önemine vurgu yaptı.

HASTALARA DESTEK OLUNMALI
Programın sonunda verem hastalığından korunma yollarını da anlatan Gülçin Bostan “Veremden korunmak için artık günümüzde aşı kullanımı yaygındır. Çocuklara 2 aylık ve 7 yaşında verem aşısı uygulanır. Çevresinde veya ailesinde verem hastası olanlar kontrol altında alınıp gerekli tetkikler yapılmalıdır. Düzenli yaşam, sigara, alkol, madde bağımlılığının bırakılması, temizliğe önem verilmesi ve yeterli beslenmenin hastalığı kontrol altına alınması için önemlidir. Verem hastalığı geçirmiş birinin, hastalığa tekrar yakalanmaması diye bir durum söz konusu değildir. Aynı önlemleri o da almalı ve hayatına dikkat etmelidir. Verem bütün toplumu tehdit eden bir hastalıktır. Bu konuda çevremizi bilgilendirmek, verem hastalarına destek olmak ve onların tedavi olmasına teşvik etmek hepimizin görevidir.”diyerek konuklardan bu konuda gerekli hassasiyeti göstermelerini istedi.

habervaktim.com
Veremden korunma yolları ve tedavi yöntemleri hk.

Bir önceki yazımız olan Kontör dolandırıcılarının yöntemleri hk. başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Tags: , , ,

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK BAŞVURULARI
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız

En erken nereden ve nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Ali ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:
EN ERKEN HANGİ SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNDAN NASIL EMEKLİ OLABİLİRSİNİZ?
Değerli sigortalılar;

En erken nereden ve nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

SSK ve Bağ-kur’dan en erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek istiyorsanız bana yazabilirsiniz.

Emeklilik hesapları basit bir konu değildir.

SSK’da işe giriş tarihinizin geriye getirilmesi, Askerlik borçlanması ve ne kadar borçlanma yapılması gerektiği, Bağ-kur’dan SSK’ya geçişBağ-kur’a bildirilmeyen vergi ve şirket ortaklığı kayıtlarınızın durumu, vergi borçlanması,doğum borçlanması, yurtdışı borçlanması,yaştan 3600 günden emeklilik, son 1260 gün şartı vb. hususlar önemli ayrıntılardır.

Bağ-kur’lunun emeklilik hesapları ise SSK’ya göre daha zordur. Konu hakkında bilgisi olmayanların mağdur ettiği bir yığın esnaf vardır.

Emeklilik hesabınızda sadece 1 aylık yanlışlık sigortalıya yaklaşık 1.000 liraya ( ödediği sigorta primi+ alamadığı emekli maaşı toplamı ) mal olmaktadır. Bırakın 1 ayı yapılan yanlış hesap ve yönlendirmelerle yıllarca emekli maaşı alamayan sigortalılar vardır. Yukarıdaki hesaba göre bu kişilerin uğradığı zararın büyüklüğü ortadadır.

En erken hangi sosyal güvenlik kurumundan emekli olacağınızı öğrenmek önemli bir bilgidir.

Sigortalılık bilgilerinizi yazıp gönderdiğinizde tarafımdan emeklilik hesabınız yapılacaktır.

Ali ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

image5.png

Emeklilik Başvuru ve Danışmanlık Hizmetleri

Değerli sigortalılar;


Kendi geliştirdiğimiz 4D Hizmet Modeli ile SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvurularınız için Hizmetinizdeyiz.


Emeklilik işlemlerinde 4D modeli nedir?

Doğru Hesaplama - Doğru Başvuru - Doğru Takip - Doğru Sonuç

Emeklilik başvurularınızı bizim yapmamızı istiyorsanız;

Size ulaşabileceğimiz telefon numaranız ve sigortalılık bilgilerinizle bize mesaj atınız. 

Gönderdiğiniz bilgiler incelenerek size geri dönülecektir.

Ali ÖZTÜRK Ekonomist

Emeklilik İşlemleriniz İçin Bize Yazın:

emeklilikuzman@gmail.com

NOT: Gereksiz görüşmeleri en aza indirmek için sorularınız alındıktan sonra telefon numaralarımız bildirilmektedir. Lütfen emeklilik hesaplama ve diğer SSK ve BAĞ-KUR emeklilik sorunlarınız için önce mesaj gönderiniz. En kısa sürede size geri dönülecektir.

Copyright © 2014 Ali ÖZTÜRK Ekonomist 
emeklilikhaber.com SATILIYOR - İnceleyin!