SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

TORBA YASA YÜRÜRLÜK MADDELERİ

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek için tıklayın
SGK Hizmet Birleştirme İşlemleri hakkında bilgi için tıklayın
SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvurularınız için tıklayın
Bağ-kur Hizmet ve Prim Borcu Sorunlarınız için tıklayın
Askerlik Borçlanmasıyla Erken Emeklilik Hesabı için tıklayın
Çözemediğiniz Her Türlü SSK ve Bağ-kur Sorunları için tıklayın
gaxxi, 13 Şubat 2011, No comments
Categories: Kategorisiz
Tags: , , ,

‘Torba’ yasalaştı

‘Torba Tasarı’ olarak bilinen kanun tasarısı TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı.

Peki hayatımızda neler değişecek?

YÜRÜRLÜK MADDELERİ
Yurtdışında çalışan sigortalıların, bu sürede ödedikleri sigorta primlerinin sigortalılıklarına sayılmasına ilişkin düzenleme 1 Ekim 2008′den; hizmet akdi ile bir veya birden fazla işveren tarafından çalıştırılanlar, köy ve mahalle muhtarları ile hizmet akdine bağlı olmaksızın çalışanların aylıklarına Ocak ayında 60 TL, Temmuz ayında ise yüzde 4 zam yapılmasını düzenleyen hüküm 1 Ocak 2011′den geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe girecek.

Yetkilendirilen haberleşme şirketleri üzerinden hizmet veren haberleşme şirketlerinin, bu yetkilendirme kapsamında doğan aylık satışlarının yüzde 15′ini Hazine payı olarak ödemelerine ilişkin düzenleme 1 Ağustos 2010′dan geçerli olmak üzere yasanın Resmi Gazete’de yayımı tarihinde; belediyelerin kuracakları elektronik sistemlerinin trafik ihlallerinin tespiti amacıyla kullanılması durumunda kesilen trafik cezalarının yüzde 30′unun belediyelere ödenmesine ilişkin hüküm ise kanunun yayımından 3 ay sonra yürürlüğe girecek.

Tarım ve orman işlerinde hizmet akdiyle süresiz çalışanlar ile ticari taksi, dolmuş ve benzeri nitelikteki şehir içi toplu taşım araçlarını işleten kişilerin, vergi mükellefi olmaları halinde sigortalı sayılmalarına ilişkin düzenleme da 1 Mart 2011′de yürürlüğe girecek.

Yasada yürürlük tarihi belirtilmeyen hükümler, düzenlemenin Resmi Gazete’de yayımından itibaren geçerli olacak.

HABERTÜRK

Comments

No Responses, Leave a Reply
 1. YILMAZ
  28 Şubat 2011, 11:33

  SÖZLEŞMELİLERE DAMGA VERGİSİ MUAFİYETİ GETİRİLDİ YASA 25 02 2011 DE YAYINLANDI OCAK BİRDEN ŞUBAT 25 EKADAR OLAN KESİNTİ NE OLACAK

 2. sevcan duran
  03 Nisan 2011, 22:51

  İyi akşamlar kolay gelsin benim sorum annemle ilgili 2000 yılında sigortalı bir işte çalıştıktan 2 ay kadar sonra isteğe bağlı emekliliğe geçerek 3600 iş günü prim yatırdı.1953 doğumlu yeni torba yasaya göre ne zaman emekli olabilir?Eğer cevap verirseniz çok mutlu olurum.

 3. optam
  05 Nisan 2011, 15:51

  Ne torbaymış be,herkese herşey var,ssk lı 25 yılını dolduran işçilere yine hiç bir şey yok.faydalananlar hep patronlar,lütfen söyleyin bu torbada işçilere bir şey var mı.

 4. feti ekiz
  18 Nisan 2011, 01:01

  özel sektörde işçiyim.benim sigorta günüm doldu. 6000 günüm var ama daha yılın dolması için 8 sene çalışmam lazım. Emekli olunca bu fazla çalıştığım günler emekli maaşıma nasıl yansıycak. Ali tezel bey fazla çalışılan güne göre düşüceni iddaa etmiş. Acaba doğrumudur? Torba yasasında Böyle bi madde varmı? Lütfen cvp.

 5. naci adacalı
  26 Nisan 2011, 18:33

  1984 ten beri calışıyorum 27 yıl oldu yasada banada emeklilik varmı acaba yaş beklemeden acaba inşallah

 6. memet gurbuz
  02 Mayıs 2011, 12:57

  gecimini yurt disinda saglayan gurbetcilerimizi sorununa ilgililier ne zaman ilgilenecekler ben basbakana bakanlara miletvekillerine ve herkese yazdim yurtdisi borclanmayla ilgili bana calisma bakaninda nice sonra bir cevap geldi bana yurtdisinda calisma ve ya adrese dayali biir yardim almayacak diye cevap geldi e tamamda bizim turkiyedeki vatandasla ne farkimiz var bunu soyleyen yok yilardir turkiyey deviz tasidik ekonomiye faydamiz oldu dahada oluyor biiziim adrese dayali yardim almamizin calismamizin turkiyeye ne zarari var gene bu aldigimz veya calistigimiz parayin bir bolumunu her sene turkiyeye izine geldigimizde harciyoruzben bir vatandas olarak mantikli bir aciklama bekliyorum yasa koyuculardan ve hukumet uyelerinden bizimde hakimzi versinler bu konuyu butun yurtdisindaki vatandaslar gundemde tutsunlar basbakana bakanlara miletvekillerine yazsinlar belki biri anlar sevgilerle

 7. ekrem ulusoy
  06 Mayıs 2011, 23:12

  yorum yapmaktan çekiniyorum bunlardan korkulur evet oyu aldılar korkutarak :(((( iiolan bişeyyok ceza yağdırdılar millete kaynak elde ettiler parasız millet hapis yatıracaklar millete…..

 8. SEYFİ ALTAY
  08 Mayıs 2011, 21:55

  9 YIL ÇALIŞTIKTAN SONRA 1984 DE İŞTEN CIKARILANLARA KIDEM TAZMINATI HAKKI TANINDIMI?

 9. EMİNE YAVUZ
  25 Mayıs 2011, 12:05

  HAMMADDELERİ BA FORMUYLA VERGİ DAİRELERİNE BİLDİRİRKEN UNVAN VE VERGİ KIMLIK NOSU NASIL ALMALI BU SORUYU MERAK EDİYOM LÜTFEN CEVAPLAYABILIRMISINIZ

 10. ALI
  26 Temmuz 2011, 22:08

  SGK aldigimiz borc sorugusunda bize verilenbelgedeki tutari yatirdigimiz taktirde emkli olacagimiz belirtildi.Bankadan kredi cektik.simdi SGK borcunuz var emekli olamadiniz diyor. borc tutarinin yanlis hesaplandigini soyluyor. Bunlar olurken banka faiz isletmeye ve borclu gorunmeye devam ediyoruz. Yarin adli islem baslatip SGK yi dava edecegiz. bu torba yasasina basvuranlar varsa lurfen takip etsinler haberleri olmadan borclu cikabilirler.

 11. muhtar
  25 Eylül 2011, 19:49

  muhtarların 60 tl ne zaman verilecek.ocak 1 2011 den itibaren hakları ne olacak…yürürlük maddesi ne zaman çıkacak.

Leave a Reply:

Name

Mail (hidden)

Website

Yeni SGK Emeklilik Haberlerini Almak İçin Abone Olun!

E-mail adresini ekle:

Emeklilik Tarihinizi Hesaplatmak için için tıklayın
SGK Hizmet Birleştirme İşlemleri hakkında bilgi için tıklayın
SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvurularınız için tıklayın
Bağ-kur Hizmet ve Prim Borcu Sorunlarınız için tıklayın
Askerlik Borçlanmasıyla Erken Emeklilik Hesabı için tıklayın
Çözemediğiniz Her Türlü SSK ve Bağ-kur Sorunları için tıklayın