Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

Ali ÖZTÜRK Ekonomist - emeklilikhaber.com

Torba Kanun’da erken emeklilik getiren veya emeklilik yaşını değiştiren bir madde var mı?

Yaş bekleyene emeklilik çıktı mı?

Okurumuz Adem Saraç, “prim gün sayım doldu, fakat yaşı beklemek zorunda olduğumdan emekli olamıyorum. Yeni çıkan yasada erken emekli olabilmem için bir madde var mı acaba?” diye soruyor. Torba Kanun’da en çok merak edilen ve okurlarımızın da en çok sorduğu soru budur. Torba Kanun’da erken emeklilik getiren veya emeklilik yaşını değiştiren bir madde yoktur.

Gün sayısı eksik olanların da eski yollardaki gün boşluklarını (askerlik, doğum, yurtdışı, usta öğretici, avukat stajyerliği süresi ve 12 Eylül borçlanmaları gibi özel düzenlemeler hariç), borçlanma ve ödeme imkanı yoktur.

Yani Torba Kanun ve SGK prim affı eski yılları borçlanma hakkı sağlamıyor. Dolayısıyla kademeli emeklilikte tabi olduğunuz yaşta emekli olabileceksiniz. torbadan erken emeklilik çıkmadı. Resul KURT 


İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER EMEKLİLİK HABERLERİTorba Kanun'da erken emeklilik getiren veya emeklilik yaşını değiştiren bir madde var mı?

0 thoughts on “Torba Kanun’da erken emeklilik getiren veya emeklilik yaşını değiştiren bir madde var mı?

 1. ramazan ok

  02.01.1984 ssk olrak çalıştım 13.10.1986 emekli sandığna geçiş yaptım. 03.08.2000 işten atıldım.3. paketten çıkan bir torba yasası çıktı.1999 2005 arası torba yasasından eklenen madde ile dispilin ve ihraç edilen memurlere dışardan borlanarak emeklilik haklarını kazanmaya yol açıyor. geçen sürelerin de devlet ödeyecekbo personele açıkta geçen süreleri için borçlan ma olayını getirdi?

 2. fatma gürsoy

  01 09 1987 sigorta girişim 1997 kasım ayında işten çıktım 2003/ 2007senelerinde isteğe bağlı ödeme yaptım 5278 günüm var erken emeklilik bana vururmu

 3. muzaffer şentürk

  öncelikle paylaşımlarınız için teşekkürler. fakat şöyle bir sorum var. 1953 doğumluyum askerliğimi ödedim. yaklaşık 2700 günüm ödendi. 2010 şubat ayından itibaren isteğe bağlıya çevirip ödedim. torba yasadan yararlanıp peşin ödeyerek hemen emekli olabilir miyim ?

 4. enver gunes

  1966 dogumluyum ıse gırıs senem 1981 ssk gunumu doldurdum yasımı beklıyorum acaba torba yasaından yararlanabılırmıyım

 5. KENAN GÜRLEYEN

  1991 YILINDA MEMUR OLDUM HALEN ÇALIŞMAKTAYIM FAKAT 1981 DE SSK BAŞLANGICIM VAR SSK GÜN SAYIM 708 GÜNDÜR BAŞLANGIÇ OLARAK TARİH NE OLUR

 6. KENAN KESKİN

  1999 DEPREMİNDEN 20 GÜN BİLE GEÇMEDEN (DAHA İNSANLAR ENKAZIN ALTINDAYKEN) ÇIKAN BİR YASANIN GERİYE DÖNÜK İŞLETİLMESİ SEBEBİYLE KAYBETTİĞİMİZ EMEKLİ OLMA HAKKIMIZIN GERİ VERİLMESİNİ İSTİYORUZ.

 7. mustafa

  sayın emeklilik uzmanları,şu soruyu sormuyor mu ? özel sektörde çalışan işçiyle,devlet dairesinde çalışan memur aynı mı ?çalışma koşulları çok farklı olan bu iki kurum,yani özel-kamu ayrımı yapılmadan,nasıl emeklilik hakları,düzenlemesi bir tutulur.bu adaletsizlik değilmi ?
  yine asker ve polis daha kısa sürelerde emekli edilirken,neden özel sektörde zor şartlar altında çalışıp,emeklilik hakkını kazanan insanlar yok sayılır.özel sektörde işçi, asker ve polisten daha zor şartlar altında çalışıyor.daha az maaş alıyor,daha çok çalışıyor,üstelik iş,emeklilik,maaş garantisi yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>