Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

Ali ÖZTÜRK Ekonomist - emeklilikhaber.com

Tarım SSK’dan ne zaman emekli olurum?

Tarım sigortasında 3600 gün prim ve 58 yaşa tabisiniz

Soru: Nisan 2004 ayından beri SSK tarım sigortalıyım. Primlerimi kendim ödüyorum. 2 Kasım 1966 doğumluyum.(bayan) Şimdiye kadar primlerimi hiç aksatmadan ödedim. Sorum şu: ne zaman emekli olurum? Ve prim gün sayısını doldurduğumda sağlık’ dan yararlanabilecek miyim? Yoksa yaşı beklemek zorunda mıyım?
Ayşe BAŞ

Cevap: Emekli olmak için; 15 yıl sigortalılık süresi, 3600 gün prim ödeme ve 58 yaş şartlarına tabisiniz. 2415 gün daha prim ödeyerek, 1185 gün olan prim ödemenizi 3600 güne tamamlamanız şartıyla 58 yaşınızı dolduracağınız 2 Kasım 2024 tarihinde emekli olabilirsiniz. Tarım sigortasında ay için 15 gün prim ödendiğinden, ara vermeden prim ödemeniz halinde prim gününüzü 1 Haziran 2024 ayı sonunda tamamlayacaksınız. Mevcut yasa değişmezse, bu tarihten emekli aylığınızın bağlanacağı tarihe kadar olan yaklaşık 6 aylık süre için sağlık yardımını genel sağlık sigortasına prim ödeyerek alabilirsiniz.

Ekrem SARISU – POSTA

Tarım SSK'dan ne zaman emekli olurum?

Bir önceki yazımız olan İşte iPad ile kumanda edilen yat başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2 thoughts on “Tarım SSK’dan ne zaman emekli olurum?

  1. aynur akgun

    ben bir bayanım benim sigortam 1998 yılında başladı 2007 senesine kadar bir fiil çalıştım aralıksız yaklaşık 3047 günüm var şimdi çalışmıyorum, tarım sigortasına geçsem ne kadar yıl ve ne kadar para yatırmam gerekiyor cevaplaya bilirmisiniz teşekkürler.

  2. m.selim

    ben 55 yaşındayım 30.06.1996 tarım bağkurluyum 5554 günüm var ssk da 244 günüm var ne zaman emekli olurum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>