SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

SSK ve Bağ-kur emeklilerine zam müjdesi

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek için tıklayın
SGK Hizmet Birleştirme İşlemleri hakkında bilgi için tıklayın
SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvurularınız için tıklayın
Bağ-kur Hizmet ve Prim Borcu Sorunlarınız için tıklayın
Askerlik Borçlanmasıyla Erken Emeklilik Hesabı için tıklayın
Çözemediğiniz Her Türlü SSK ve Bağ-kur Sorunları için tıklayın
gaxxi, 10 Ocak 2011, No comments
Categories: SGK Haberleri
Tags: , , ,

SGK ve Bağkur emeklilerine müjde

Torba Yasa’ya eklenecek bir madde ile memur ve memur emeklilerine yapılacak yüzde 4′lük zam, SGK ve Bağkur emeklilerine de verilecek.

Memur ve işçi emeklilileri arasındaki zam ayrımı nihayet ortadan kalkıyor. Meclis’te görüşülen Torba Kanunu’na konulan düzenleme ile memur emeklilerine yapılan yüzde 4’lük zam işçi ve Bağ-Kur emeklilerine de uygulanacak. 15 Ocak’a kadar yasanın çıkmayacağı düşüncesiyle yasaya geçici madde konularak bu emeklilerin zamlarının 1 Ocak’tan geçerli olmak üzere ödenmesi sağlanacak. Yaklaşık 9 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisinin maaşlarına bugüne kadar, gerçekleşen enflasyon oranında zam yapılıyordu. 2010 yılının ikinci yarısında enflasyon yüzde 2.72 olarak gerçekleştiği için işçi ve Bağ-Kur emeklilerine, 2011 yılının ilk yarısı için enflasyon oranında zam yapılacaktı. Memur emeklileri ise yüzde 4′lük zamdan yararlanacaktı.

597 LİRAYA YÜKSELECEK
Yeni düzenleme, geçtiğimiz aylarda kabul edilen Anayasa değişiklikleri kapsamında yapıldı. İlgili düzenlemeye memurların toplu sözleşme görüşmelerinden emeklilerin de yararlanmasına yönelik düzenleme konuldu. Buna paralel olarak da hükümet, memur emeklisi ile işçi ve Bağ-Kur emeklisi ayrımını ortadan kaldırdı. Yeni düzenleme ile en düşük Bağ-Kur emeklisi maaşı 597 liraya yükselecek.

ENFLASYON KADAR
Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, hükümetin emekliler için yaptığı düzenlemenin müjde niteliğinde olduğunu açıkladı. Enflasyon kadar zam yapılması halinde emeklilerin büyük kaybı olacağını belirten Ergün şunları söyledi:

50 LİRA FAZLA ZAM
‘Düzenleme yasalaşırsa emekliler 40-50 TL fazla zam almış olacak. Memur emeklilere zam oranında işçi emeklilerine zam yapılmış olacak. Bu bizim yılardır yaşadığımız büyük sorunu ortadan kaldıracak. 1 Ocak’tan itibaren yürürlüğe girecek olması da bizim için sevindirici haberdir.’

GÜNEŞ
SSK ve Bağ-kur emeklilerine zam müjdesi

Comments

No Responses, Leave a Reply
 1. münür vural
  10 Ocak 2011, 15:44

  başbakan ekim 2010 da, ocak 2011 de geçerli olmak üzere maaşı 1500 tl.nin altında olanlara 60 tl seyyanen zam vermişti.1500 tl.nin üzerinede %4 zam vermişti.şimdi ise torba kanun tasarısına göre oca ayından geçerli olmak üzere %4 zammı artı olarak mı veriyor?

 2. münür vural
  10 Ocak 2011, 15:57

  başbakan ekim 2010 da, ocak 2011 de geçerli olmak üzere maaşı 1500 tl.nin altında olanlara 60 tl seyyanen zam vermişti.1500 tl.nin üzerinede %4 zam vermişti.şimdi ise torba kanun tasarısına göre ocak ayından geçerli olmak üzere %4 zammı artı olarak mı veriyor?

 3. y. ç
  14 Ocak 2011, 00:22

  Bir laf çıkarıyorlar, meclis karar almış, tasarı var diye….
  ama ortada hiçbişe yok. bunların hepsi laf salatası ve fiyasko.
  Milletin ağzına bir parmak bal veriyorlar, aylarca hatta yıllarca ortaya bişe koulmuyor. kimse bu safsatalara inanmasın. Bizi ancak ölüm paklar zaten o duruma getiriyorlar.

 4. Tamer Keşkek
  15 Şubat 2011, 18:50

  Torba Yasa'ya eklenen bir madde ile İşçi ve Bağkur emeklisine 01 Ocak 2011 den itibaren geçerli olmak üzere extra ( yani 2011 Ocak ayında yapılacak zammın dışında ) 40 ila 50 tl. zam getirecek bu madde pazar günü meclisten geçti. Cumhurbaşkanının İran dönüşünde Torba yasayı onayladığı taktirde bu zam gerçekleşecek… Zammın gerekçesi de Memur emeklileri ile İşçi ve Bağkur emeklileri arasındaki farkı kapatmaktan kaynaklanan bir düzeltme zammı…

 5. nurcan dogru
  03 Mart 2011, 23:36

  işci ve memur emeklisi arasındaki fark nasıl düzeliyor .bu durumda 1500 tlye kadar 60 tl artış sağlanıyorda memur emeklileri 1500 ttl nin üzerindemi maaş alıyor. ben 900 tl alıyorum. benim hakkım nereye gidiyor işci emeklileri çalışırken büroda aynı işi yaptığımız halde bir hayli fazlaca sendikaları sayesinde maaşlarının farklı alıyorlardı. biz gariban mmemurlar onların para saymalarını izliyorduk. keşke Başbakan bizide birazcık düşünse i,di .

 6. ENSAR DAG
  25 Ocak 2012, 23:10

  BENIM ANNEM BAGKUR EMEKLISI 330TL MAAŞ ALIYOR .NE ZAMAN MAAŞLARA EŞITLIK GELECEK VE BU DURUMA BEN DE ÇOK ÜZÜLÜYORUM SONUMUZ NE OLACAK

Leave a Reply:

Name

Mail (hidden)

Website

Yeni SGK Emeklilik Haberlerini Almak İçin Abone Olun!

E-mail adresini ekle:

Emeklilik Tarihinizi Hesaplatmak için için tıklayın
SGK Hizmet Birleştirme İşlemleri hakkında bilgi için tıklayın
SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvurularınız için tıklayın
Bağ-kur Hizmet ve Prim Borcu Sorunlarınız için tıklayın
Askerlik Borçlanmasıyla Erken Emeklilik Hesabı için tıklayın
Çözemediğiniz Her Türlü SSK ve Bağ-kur Sorunları için tıklayın