Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

Ali ÖZTÜRK Ekonomist - emeklilikhaber.com

Son çıkan 6270 Sayılı Yasaya göre emekli ikramiyemi alabilecek miyim?

15 yıllık hizmete ikramiye var

Soru: Sadettin Bey, benim 13 yıl 8 ay devlet memuriyetim var. Memurken 24 ay askerliğimi borçlandım ve ödedim. Daha sonra istifa edip ayrıldım. 2001 yılında sigortadan emekli oldum. Son çıkan 6270 Sayılı Yasa’ya göre ikramiyemi alabilecek miyim?

Halit U.

Cevap: Halit Bey, askerlik borçlanmasıyla birlikte 15 yıldan fazla hizmetiniz bulunuyor. Dolayısıyla şu an SGK’ya başvurmanız halinde 15 yıl 8 aylık memuriyet hizmetinize tekabül eden ikramiyenizi alabilirsiniz. 15 yıldan az hizmeti bulunan memurlar ya askerlik sebebiyle ya da bayansa evlilik sebebiyle istifa etmeleri halinde ikramiye alabilecekler.

Sadettin Orhan – BUGÜN
Son çıkan 6270 Sayılı Yasaya göre emekli ikramiyemi alabilecek miyim?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>