Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

Ali ÖZTÜRK Ekonomist - emeklilikhaber.com

SGK prim affı başvuruları ne kadar sürecek?

Prim Affını Duyan Vatandaşlar Sgk’ye Hücum Etti

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Gaziantep İl Müdürü Ahmet Yetim, prim affı yapılandırmasının 2 ay süreceğini söyleyerek vatandaşların bu düzenlemeden yararlanmasını istedi.


Torba Yasa’da yer alan ve Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlülüğe giren SGK prim affını duyan Gaziantepli vatandaşlar SGK İl Binasına akın etti. Aftan yararlanarak borçlarını ödemek isteyen vatandaşlar düzenlemeden dolayı memnun olduklarını söyledi. Bazı vatandaşlar ise afla birlikte borçlarını ödeyerek emekli olacaklarını belirtti.


SGK İl Müdürü Ahmet Yetim, yaptığı açıklamada, “Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda bazı değişikliklerin yapılması ve diğer kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılması hakkındaki kanun 25 Şubat 2011 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlülüğe girmiş bulunmaktadır. Bu kanunun Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı olarak alacaklarımızı ilgilendiren kısmı ve diğer kanun maddelerimizde gerçekleşen değişiklikler üzerinde çalışmalar yapıyoruz.

Bu kapsamda kurumumuza mensup
olan 4-A, 4-B ve 4-C sigortalılarından kaynaklanan sosyal güvenlik primlerinin yeniden yapılandırılması söz konusudur. SSK’lı işçi çalıştıran iş verenlerin borçlarına, Bağ-Kur kapsamında bulunan 4-B’li sigortalıların kendi pirim borçlarına karşılık bu yapılandırmayı çıkarttık. Bu yapılandırma 2 ay sürecek Bakanlar Kurulu kararıyla bu sürenin 1 ay daha uzatılacağı söz konusu olabilir. 4-B sigortalı olan yani eski Bağ-Kurlu’lardan dolayı büyük bir yoğunluk yaşamaktayız. Affın Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlülüğe girdiğini duyan vatandaşlar müracaat etmek için yoğunluk oluşturdular.

Bizler daha önceden bu yoğunluğu bekleyerek yaptığımız çalışmalar neticesinde vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermeye gayret gösteriyoruz. Vatandaşlarımızın bu aftan faydalanmalarını istiyoruz” dedi. Kaynak: haberciniz.biz


Günün SGK Haberleri 1. Yeni SGK borç yapılandırması başvuru formları için tıklayınız
 2. Anlaşmalı boşanarak haksız yere maaş aldığı belirlenenler hk.
 3. Kredi kartı ve çek borçlarına yeniden yapılandırma hk.
 4. Meslek Odasına aidat borcu olanlar aftan nasıl yararlanacak?
 5. Stajyer eleman arayan şirketlerin listesi – YENİ
 6. 300 bin kişiye yeni SGK affıyla emeklilik fırsatı hk.
 7. Vergi affından yararlanma başvuruları hk.
 8. Emekliler 2 bin liralık zam farkını nasıl alabilir?
 9. Emeklilik yaşı gelen prim boşluklarını ödeyip emekli olacak mı?
 10. Bağ-kur prim borcu olanlar banka kredisiyle nasıl emekli olacak?

SGK prim affı başvuruları ne kadar sürecek?

Bir önceki yazımız olan Yabancı Ülkelerdeki Türk Sosyal Güvenlik Kuruluşlarının Adres Ve Telefon Rehberi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0 thoughts on “SGK prim affı başvuruları ne kadar sürecek?

 1. hüseyin karademir

  ben hüseyinkarademir 1966 dohumluyum 10.05.1984 ssk da işebaşladım 70 kazandım işdencıktım şuanda kendiminişyerimvar bagkur ödüyorum bagkurabaşlamatarihim 04.10.2000 yılındanberi ödüyorum… ben nezaman emekli olabilirim ve nerden olabilirim yorum yazarsanız cok amacokmenmun olurum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>