Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

Ali ÖZTÜRK Ekonomist - emeklilikhaber.com

İşte milyonlarca işçi ve Bağ-Kur emeklisini ilgilendiren zam kararı

9 milyon emekliyi ilgilendiren zam kararı

Uzun yıllardır tartışma konusu olan memur işçi emeklilileri arasındaki zam ayrımı nihayet ortadan kalkıyor. Yeni düzenleme ile memur emeklilerine yapılan yüzde 4’lük zam işçi ve Bağ-Kur emeklilerine de uygulanacak.

Meclis’te görüşülen Torba Kanunu’na konulan düzenleme ile memur emeklilerine yapılan yüzde 4’lük zam işçi ve Bağ-Kur emeklilerine de uygulanacak.

15 Ocak’a kadar yasanın çıkmayacağı düşüncesiyle yasaya geçici madde konularak bu emeklilerin zamlarının 1 Ocak’tan geçerli olmak üzere ödenmesi sağlanacak.

9 milyonu ilgilendiriyor
Yaklaşık 9 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisinin maaşlarına bugüne kadar, gerçekleşen enflasyon oranında zam yapılıyordu. 2010 yılının ikinci yarısında enflasyon yüzde 2.72 olarak gerçekleştiği için işçi ve Bağ-Kur emeklilerine, 2011 yılının ilk yarısı için enflasyon oranında zam yapılacaktı. Memur emeklileri ise yüzde 4’lük zamdan yararlanacaktı.

En düşük 597 lira
Yeni düzenleme, geçtiğimiz aylarda kabul edilen Anayasa değişiklikleri kapsamında yapıldı. İlgili düzenlemeye memurların toplu sözleşme görüşmelerinden emeklilerin de yararlanmasına yönelik düzenleme konuldu. Buna paralel olarak da hükümet, memur emeklisi ile işçi ve Bağ-Kur emeklisi ayrımını ortadan kaldırdı. Yeni düzenleme ile en düşük Bağ-Kur emeklisi maaşı 597 liraya yükselecek.

40-50 lira fazla maaş alacağız
Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, hükümetin emekliler için yaptığı düzenlemenin müjde niteliğinde olduğunu açıkladı. Enflasyon kadar zam yapılması halinde emeklilerin büyük kaybı olacağını belirten Ergün şunları söyledi: “Düzenleme yasalaşırsa emekliler 40-50 TL fazla zam almış olacak. Memur emeklilere zam oranında işçi emeklilerine zam yapılmış olacak. Bu bizim yılardır yaşadığımız büyük sorunu ortadan kaldıracak. 1 Ocak’tan itibaren yürürlüğe girecek olması da bizim için sevindirici haberdir.”

Bugün- Bilal Çetin

İşte milyonlarca işçi ve Bağ-Kur emeklisini ilgilendiren zam kararı

Bir önceki yazımız olan Şirketlere vatandaşlık numarası geliyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0 thoughts on “İşte milyonlarca işçi ve Bağ-Kur emeklisini ilgilendiren zam kararı

 1. seval doru

  işçi emekli maaşlarını 1250 yapın biraz rahat edelim bıktık artık canım burnumda kira fatura bankalar aldığım ortada düşünün vicdanlı olun
  açız

 2. Ali PAMUK

  Ben TÜED Konya Şubesi üyesiyim.Aylık broşürlerimizin daha fazla sayfalı içeriği daha fazla olmasını istiyorum.Kağıdı varsın gazete kağıdı niteliğinde olsun.Resimler renkli olmayıversin…Ama..Emekliyi ilgilendirecek onun tahsil seviyesine göre yazılar olsun.Küçük sağlık köşeleri..Bir fıkra..bir anekdot..bir karikatür..700 bin kişilik camianın sesi biraz dergimize yansımalı..Gücümüzü göstermeliyiz..
  Belli yöneticilerden başka makale vs.yazacak kimse yok mu ? Sevgi ve saygılarımla

 3. Ali PAMUK

  SSK EMEKLİSİ 2011 YILI OCAK AYI NE KADAR ZAM ALACAĞINI BİLMİYOR.KAH 60 TL. DENİLDİ KAH ENFLASYON KADAR…SONRA..EK ÖDEME DENİLEN VERGİ İADESİ KALDIRILDI MI.? LÜTFEN AYLIK BÜLTENLERDE VEYA ŞUBELERE FAX GÖNDEREREK NET BİR AÇIKLAMA YAPINIZ

 4. tagı çeçe

  4474 pirimle %57 sakatlık raporumla özürlü olarak yaşlılık emeklisine hak kazandım şuan emekliyim baglanan maaş 650tl vergiden muaf oldugum halde benden kesinti yapılmasına bir anlam veremedim emekli maaş askeri ücretin bürütünden gösterilmesi gerekirken gösterilmiyor bu maaş la geçim çok zor oldugunu sitem etmek istedim gerekli kurumlar düzenleme yapmasını talep ediyorum edilmiycekse neden vergi indirim belgesi olmadan emekli olamıyodum bunada açıklama versinler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>