Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

Ali ÖZTÜRK Ekonomist - emeklilikhaber.com

İntibak yasası çıktığında kimlerin emekli maaşlarında 255 liraya kadar artış olacak?

İntibak zammında 255 TL kime zam var?

Çalışma hayatının yıllardır konuşulan ancak çözülemeyen konulardan biri olan intibak meselesi artık çözüme kavuşuyor. Binlerce emeklinin gözü kulağı intibak ile düzenlemeyi içeren Kanun Tasarısı’nda.

Kimler faydalanacak?
2000 yılı öncesinde emekli aylığı bağlanan 4/a sigortalıları yani SSK’lılar yararlanacak. 2000 yılı sonrası emekli aylığı bağlanan SSK sigortalıları bu haktan yararlanamayacak.

2000 öncesi çalışanlara gelişme hızından pay verilecek!
İntibak düzenlemesi ile süreleri aynı primleri aynı olanların hangi yılda emekli olursa olsunlar emekli maaşlarının aynı olmasına yönelik düzenleme içeriyor. İntibak düzenlemesi ile 2000 yılı öncesinde emekli olanlara gelişme hızından pay verilerek maaşlarında düzenleme yapılacak.

2 milyon 743 kişinin dosyası tek tek incelenecek.
İntibak ile ilgili düzenleme yasalaştığında 2 milyon 743 bin kişinin dosyası teker teker gözden geçirilecek. Bu dosyaların teknik olarak incelemesi uzun bir süre alması sebebiyle uygulama süresi 2012 yılı olmayıp 2013 yılı olacak. 2000 yılından önce emekli aylığı bağlanmış kimselerin hayatta ise kendilerinin hayatta değilse hak sahiplerinin aylıkları yükseltilecek.

255 TL’ye kadar maaşlarda artış olabilecek.
İntibak ile ilgili kanun tasarısının TBMM’ye gönderilmesi ile kimlerin hangi oranda maaşlarına ne kadar artış gelebileceğini kesin olarak söyleyebileceğiz. Ancak edindiğimiz bilgilere göre 255 TL tutar; 13 bin prim gün sayısı ve üzeri primi olan emeklilere yansıyacak. Yaklaşık 7 bin primleri olup bu hizmetlere karşılık aylık bağlan kişilere ise 100- 160 TL arası artış yapılması planlanıyor. 10 TL’lik artış ise 3600 prim gün sayısı ile emekliye ayrılan kişilere uygulanacak.

ALİ ŞERBETÇİ – TAKVİM
İntibak yasası çıktığında kimlerin emekli maaşlarında 255 liraya kadar artış olacak?
İntibak yasası çıktığında kimlerin emekli maaşlarında 255 liraya kadar artış olacak?

0 thoughts on “İntibak yasası çıktığında kimlerin emekli maaşlarında 255 liraya kadar artış olacak?

  1. tankurt göstermelik

    yazık be yazık bu türk halkına yazık bu millet vekilleri sıcacık oturdukları yerde 15 18 milyar paraları alsınlar benim zavallı anam da bakurdan emekli olsun 500 milyona hem ev gecindirsin olacak şeymi bu ömerin adaleti nerde kaldı ömer hazretleri halkından bir nine torunlarına taş kaynatırken ömer hazretleri tesadüfen ziyaret ediyor diyorki nene hayrdır o ateşin üstündeki kaynıyor vıkıl vıkıl ediyor diyor nenede ah ömer olacak görmüyorki bizi diyor torunlarıma yemek pişiyor diye kandırıyom icindeki sadece taş diyor ömer hazretleri diyorki neneye ömer nerden bilsin nene diyor o bilmicekti bu halkın derdini ozaman ne diye geldi başımıza diyor ömer hazretleri gidip bir cuval un sırtlıyıp neneye getiriyor ve neneye veriyor nenede allah razı olsun senden diyor ömerde diyor nene ben ömer hazretleriyim diyor ve nene senden allah razı olsun diyor ömer hazretleri bu konuya çok üzülüyor allaha yavralıyor beni afet rabbim ben nasıl sana hesap verecem diyor burda yetimleri ac koymuşum görmeden diyor ya bu baştakilerse hic birşeyi görmüyorlar kendi lükslerine kacıyorlar bunlar oteki tarafta nasıl cenneti görmeyi düşünüyorlar acaba şaşarım. hazreti ömerin karsı bir entari almış kendisine bunu gören ömer hazretleri nerden aldın kac paraya aldın diye sorar eşide fazla bir para değil ya ömer der fiyatını söyler ömer hazretleride derki demek benim maşım fazla geliyor der vekillerine buyrurki benim aylığımı hemen düşürün der ya düşünün bizm devlet büyüklerimiz ne yapıyor hortumlayan yetmez gibi birde maşlarını yükseltiyorlar bunların hepsini öteki tarafta görmek isterim mahşer günü nasıl cvp verecekler acaba yeyin bu dünyada bol bol öteki tarafta ne yiyeceksiniz acaba hic merak edipde gece yatakta ölüm korkusu sarmıyormuda düşünümyormusunuz acaba ben herşeyin iyisini lüksünü yiyip icip hortumluyup yaşıyorum demiyormusunuz aklınıza allah korkusuda gelmiyordur bence.???

  2. cengiz çıkın

    Merhabalar, Örn.2000 öncesi 9000 gün prim ödeyen 1300 tl, 2000 sonrası 9000 gün prim ödeyen 2500 tl yani arada 1200 tl fark varken, azami 250 tl vererek nasıl oluyorda maaşlar eşitleniyor ben bunu anlamış değilim. Bunun adı İntibak yasası oluyor. Halbuki 10 yıl önce 1/4 nden emekli olan ile 10 yıl sonra emekli olan bir devlet memuru arasında fark yoktur. Eşitlik bunun neresinde. Sn.Vekiller, kendi ödeneklerinizi Cumhurbaşkanının ödeneği ile orantıladınız, biz emeklilerin maaşlarını da Başbakanın ödeneği ile orantılayacak şekilde önerge verirmisiniz. Bu aldığınız kaymak zamda gözümüz kalmaması için ve Adalet için. Sn.Cumhurbaşkanımız imzalarmı yoksa Emeklilerin zammınıda ayarlayın hepsini birden imzalayayım dermi,bekleyelim görelim.

  3. emine belli

    intibak yasası dediler emekliyi umutlandırdılar ama 2013 yılına kadar kuşa dönecek kendi emeklilerine bir gecede zam kabul edildi bizimki yılan hikayesine döndü

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>