Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

Ali ÖZTÜRK Ekonomist - emeklilikhaber.com

Hangi tarihte emekli olabilirim?

NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM?

30.11.1973 doğumlu bayanım. 1987 yılı eylül ayında Ticaret Lisesi stajıma başladım. Ancak bunun emekliliğe bir etkisi olmadığını öğrenmiş bulunmaktayım. İlk primimin 09.07.1990 tarihinde yatırılmış olduğunu görüyorum. Şu anda toplam 7047 gün ödenmiş primim var. Hangi tarihte emekli olabilirim?

> E. Bayrakdar

CEVAP: Sayın Bayrakdar, öğrendiğiniz doğrudur liseden giriş veya stajlar emeklilik hesaplanmasında kabul edilmiyor. Sebebi de prim ödeme şeklinden kaynaklanıyor. Staj sigortasında sadece kaza ve sağlık primi ödeniyor, emeklilik için belirlenen diğer oranlar üzerinden yatırılmıyor. 1990 yılındaki girişinize göre 20 yıl, 47 yaş ve 5.450 günle emekli olabilirsiniz. 20 yılınız ve gününüz dolmuş. 47 yaşınızın dolduğu 30.11.2020 tarihinde emeklilik müracaatı yapabilirsiniz.

Lütfi Köksal – TürkiyeSağlık Sigortası Hesaplama


Özel sağlık sigortası fiyatları kişisel özelliklerinize, geçirilmiş rahatsızlıklara, hastane ağına ve poliçe limitleri gibi detaylara göre farklılık gösterir.


Özel Sağlık Sigortası Fiyatları


Sağlık sigortası prim ve teklif karşılaştırma işlemi için bilgilerinizi tam ve doğru doldurmanız gerekir.


Sağlık sigortası prim ve teklif karşılaştırma işlemi için buraya tıklayın


Özel sağlık sigortası teklifinizi görmek için bilgilerinizi eksiksiz doldurun, en uygun poliçeye ulaşın!


3 dakikada sağlık sigortası teklifi için tıklayın!
Hangi tarihte emekli olabilirim?

0 thoughts on “Hangi tarihte emekli olabilirim?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>