Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

Ali ÖZTÜRK Ekonomist - emeklilikhaber.com

Geriye dönük SGK primi ödeme imkanı var mı?

Sigorta’da geriye dönük prim ödeme imkânı yoktur

01.01.1973 doğumluyum. 1993 sigorta girişliyim. Askerliğimi 1999’da yaptım. Askerlik borçlanmam yaklaşık kaç lira tutar? Ne zaman emekli olabilirim, geriye dönük prim ödeme oluyor mu?

> C. Karamahmutoğlu

CEVAP: Sayın Karamahmutoğlu, 18.03.1993 tarihli Sigorta girişiniz ve sadece 1.015 gün priminiz bulunmaktadır. Buna göre; 25 yıl, 54 yaş ve 5.675 günle emekli olabilirsiniz. 4.660 gün daha prim öderseniz, 54 yaşınızın dolduğu 01.01.2027 tarihinde, emeklilik müracaatı yapabilirsiniz.
Diğer sorunuza gelince; Sigorta’da geriye dönük “prim ödeme, boşluk doldurma” diye bir şey yoktur. Sadece askerlik borçlanması veya bayanlar için doğum borçlanması yapılabilir. Askerliğiniz 18.03.1993 tarihinden sonra olduğu için, borçlanmanızın erken emekli olmanıza bir faydası olmaz ama prim gün toplamınıza ilave edilir. Çalışıyorsanız acele etmeyin, emekli olacağınız zaman prime ihtiyacınız olursa borçlanabilirsiniz. İstediğiniz zaman borçlanma için müracaat edebilirsiniz. Bir aylık ödeme 283,68 TL’dir.

Lütfi Köksal – Türkiye
Geriye dönük SGK primi ödeme imkanı var mı?

0 thoughts on “Geriye dönük SGK primi ödeme imkanı var mı?

  1. DURMUŞ ATAŞ

    BORÇLANMA TUTARI GÜNLÜK 9.46 TL DİR KAÇ GÜN BORÇLANMA YAPMAK İSTİYORSAN 9.46 İLE ÇARPARAK HESAPLAYABİLİRSİN.GERİYE DÖNÜK ASKERLİK VE DOĞUM BORÇLANMASI YAPABİLİRSİN.AYRICA YURT DIŞI ÇALIŞMAN VARSA BUNLARIDA BORÇLANABİLİRSİN.İSVİÇRE DE ÇALIŞMALARINDA HİZMETLERİNİ TÜRKİYE YE TRANSFER DE YAPTIRABİLİRSİN.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>