Ali ÖZTÜRK Ekonomist - emeklilikhaber.com

Emeklilik için gerekli olan yaşı beklemeden emekli ikramiyemi alabilir miyim?

Soru

Devlet memuru olarak 25 hizmet yılımı doldurdum. Emeklilik için gerekli olan yaşı beklemeden, emekli ikramiyemi alabilir miyim?

Cevap

Devlet memurlarına, emekli aylığı bağlanmadığı sürece ikramiye ödemesi yapılmamaktadır.

Kaynak: SGK

Bir önceki yazımız olan Doğum borçlanması yaptığım sürelere emekli ikramiyesi alabilir miyim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0 thoughts on “Emeklilik için gerekli olan yaşı beklemeden emekli ikramiyemi alabilir miyim?

  1. muhammed bayram

    benimde 25 senem dolmasına tam 2 senem var ama tazminatımı alamayacağım için bende yaşı bekleyip 9 sene daha çalışıp 51 yaşında emekliliği hak edeceğim ölmezsem

  2. Mustafa GÜL

    Hadi bir yasa çıkarttılar tabiki insan haklarına ve eşitlik ilkelerine aykırı olan malum yaş. Bunu anlamak da mümkün değil ama emekli sandığına maaşımızdan kesilerek biriken adına da emekli ikramiyesi denen anamızın ak sütü gibi helal oln kendi paramız neden ödenmez, bu paramızı almak için yaşı niçin bekleyelim, acaba bu h…….., bu bizim paraların faiziyle mi geçiniyorlar yoksa maaşlarını bizim paraların nemalarından mı alıyorlar, inşallah yanılıyorum, verin paramızı orada durucağına bize bir yararı dokunsun………Bu sistem nasıl bir devlet, nasıl bir hukuk anlayışı vallahi anlayamıyorum. ama ….?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>