Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

Ali ÖZTÜRK Ekonomist - emeklilikhaber.com

Emeklilerin maaş farkları ne zaman ödenecek?

Emeklilerin maaş farkı Şubat’ta ödenecek

Emekli, malullük, vazife malullüğü, dul veya yetim aylığı alan kişilere 1 Ocak 2011 tarihinden geçerli olmak üzere aylık farkı tutarlarının Şubat ayında ödeneceği bildirildi.

Sosyal Güvenlik Kurumundan yapılan yazılı açıklamada, 5434 sayılı T.C. Emekli Sandığı Kanunu;nun mülga hükümlerine göre aylık alanların fark tutarlarının, aylık alınan banka ve PTT şubelerine gönderilerek, Şubat 2011 ayı içerisinde aylık almakta oldukları gün itibarıyla ödeneceği belirtildi.
Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“2011 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu 31/12/2010 tarih ve 27802 (1. Mükerrer) sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. 05 Ocak 2011 tarihli ve 27806 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 03/01/2011 tarihli ve 2011/1241 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 01/01/2011 tarihinden geçerli olmak üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 154’üncü maddesi uyarınca, aylık gösterge tablosunda yer alan rakamlar ile ek gösterge rakamlarının aylık tutarlara çevrilmesine esas aylık katsayısı (0,061954) memuriyet taban aylığı göstergesine uygulanan taban aylık katsayısı (0,82656) olarak yeniden belirlenmiştir.
5434 sayılı T.C. Emekli Sandığı Kanununun mülga hükümlerine göre emekli, adi malullük, vazife malullüğü, dul veya yetim aylığı alan 1 milyon 868 bin 668 kişinin, 1 Ocak 2011 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan fark tutarları, aylık almakta oldukları banka ve PTT şubelerine gönderilerek, Şubat 2011 ayı içerisinde aylık almakta oldukları gün itibarıyla ödeme yapılacaktır.

Buna göre; Aylıklarını üçer aylıklar halinde almakta olanlardan; 1. Grupta aylık alanlara; Ocak ayı olmak üzere 1 aylık tutarında, 2. Grupta aylık alanlara; Ocak, Şubat ayı olmak üzere 2 aylık tutarında, 3. Grupta aylık alanlara; Ocak, Şubat, Mart ayı olmak üzere 3 aylık tutarında, aylıklarını birer aylık olarak alanlara; Ocak ayına ait 1 aylık tutarında aylık farkı tahakkuk ettirilmiştir.”

POSTA

Emeklilerin maaş farkları ne zaman ödenecek?

Bir önceki yazımız olan Bunu hiç düşünmemiş olabilirsiniz! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0 thoughts on “Emeklilerin maaş farkları ne zaman ödenecek?

 1. osman cansever

  arkadaşlar bana yardımcı olmanızı istiyorum ben 750.00tl maşş alıyorum evim kira 450.00tl 3 çocuk var ve başka bir gelirim yok çalışamıyorum raporluyum eşimde çalışamıyor çod darda kaldık ne yapalım sesimizi duyorsanız sayın yetkililer yardımcı olun bari vermiş olduğunuz zamı verin de bize onla bişeyler alalım.şu soyguncu askerlere veriyorlar 4.000.00tl emekli maşı onlar şikayetçi halinden birde bizi düşünün lütfen verdiğiniz 750.00tl maş ev kira 3 çocuk var 2 de biz etikmi 5 kişi daha bişey demeye gerek yok bu yazdıklarımı lütfen medyaya taşıyında başımızdakiler anlasın nasıl bir ülkede yaşadığımızı

 2. AHMET YAVUZ

  BENDE ALMADIM FARKI BU FARKLAR PETROL OFİSİNE ORTAK OLMU SGK DİYORLAR ORAYA YATIRMIŞ OLMASIN
  LAR.

 3. Özlem Önder

  Farkları alan varmı???? maaş gelmiş ama fark yok!!! Verecekleri üç kuruş para onuda cımbızla veriyorlar!!!!! yeter artık yeter….. arkadaşlar tepkinizi yazın sizde böyle susmakla olmaz!!!!!

 4. HASAN AYGÜL

  MAAŞIMIZ GÖZÜKÜYOR AMA FARKLARI GÖREMEDİK FARKLAR YATMADIMI YOKSA MAAŞLA BERABERMİ LÜTFEN BİLGİLENDİRİSENİZ MEMNUN OLURUZ.BANKA PROMASYONUNDA BİZ EMEKLİLERİ NEDEN FAYDALANDIRMİYORSUNUZ YOKSA BİZ EMEKLİ OLDUĞUMUZ İÇİN OYLARIMZ GEÇERLİ DEĞİLMİ? SAYGILARIMLA

 5. özay atmaca

  ben birşey sormak istiyorum bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun. benim babam 1990 yılında vefat etti. emekli aylığının bir kısmını annem alıyor bu durumdan annem faydalanıp maaş farkını alamaz mı?

 6. MEHMET ÖZGÜR

  SAYIN SGK YETKİLİLERİ OÇAK ŞUBAT VE MART FARKLARI MAAŞLARIMIZLA YATACAK DEDİNİZ MAAŞ GÖZÜKÜYOR 2 AYLIK FARKLARIMIZ NE OLACAK YOKSA YİNEMİ KANDIRILDIK KİMSE AÇIKLAMA YAPMIYACAKMI ALLLAH AŞKINA SAYIN MİLLET VEKİLLERİ KİMSE EMEKLİYİ DÜŞÜNMÜYORMU?

 7. FIGEN POLATAY

  SAYIN SGK YETKILILERI DIKKATINEDIR!
  TEMMUZ 2010 DA ISTEGE BAGLI BAGKUR HESABIMA 178,68 TL FAZLADAN YANLISLIKLA YATIRILMISTIR VE SU ANDA HESABIMDA BU TUTAR GORULMEKTE,FAKAT SGK PRIM YADA FAZLALIK ODENEN TUTARLARIN GERI VATANDASA ODEMELERI DURDURULMUS VE BU PARAMI ALAMIYOR FINDIKLI BAGKUR ISTEGE BAGLI MUDURUMUZ BEKLEYIN SU AN ODEEM YAPILMIYOR KANUN CIKACAK VE SIZE PRIM FAZLA ODEMENIZI GERI VERECEGIZ DEDILER.ACABA HANGI TARIHTE PRIM FAZLASI GERI ODEM KANUNU CIKACAK BILGI VERIRSENIZ COK MUTLU OLACAGIM.SAYGILARIMLA ISTANBUL DAN SSK LI VE ESKI ISTEGE BAGLIDAN VATANDASINIZ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>