Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

Ali ÖZTÜRK Ekonomist - emeklilikhaber.com

Emekli yurtdışında çalışırsa maaşı kesilir mi?

Babanız yurtdışı çalışma süresini borçlanmışsa yurtdışında çalışmaya başladığında emekli aylığı kesilir


Soru: Babam 2009 yılında SSK’dan emekli oldu. Babam yurtdışında çalışabilir mi? Herhangi bir sıkıntı olur mu? Aylığı kesilir mi?


ERSAN


Cevap: Babanız yurtdışındaki çalışma sürelerini borçlanarak emekli olmuşsa, yurtdışında çalışmaya başladığında, ikamete dayalı sosyal sigorta ya da sosyal yardım ödeneği aldığında emekli aylığı kesilir. Babanız yurtdışı çalışma süresini borçlanmadan, Türkiye’deki çalışmaları sonucu emekli olmuşsa, yurtdışında çalışması halinde emekli aylığı kesilmez.

Ekrem SARISU – POSTA


Emekli yurtdışında çalışırsa maaşı kesilir mi?

Bir önceki yazımız olan Sigorta primlerini kimler geri çekebilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>