Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

Ali ÖZTÜRK Ekonomist - emeklilikhaber.com

Bu gün emekli olsam ne kadar maaş alırım?

Her iki halde de 50 yaşınızı doldurduğunda emekli olabilirsiniz01.04.1968 doğumluyum. Sigorta girişim Ağustos 1987. 31 Aralık 1999’a kadar (12 ay askerlik süresi hariç) SSK’ya kesintisiz devam ettim. 01.01.2000 tarihinden beri 12. basamaktan Bağ-Kur’luyum. Ne zaman emekli olurum? SSK’ya bu gün itibari ile geçmemde bir avantaj var mıdır? Bu gün emekli olsam yukarıdaki tabloya göre ne kadar maaş alırım yaklaşık olarak belli midir?

Egemen Balcı


SSK’ya geçip 3,5 yıl (1260 gün) prim ödemek şartıyla 50 yaşınızı dolduracağınız 01.04.2018 tarihinde SSK’dan emekli olmaya hak kazanırsınız.


Bağ-Kur’a devam etmeniz halinde yaklaşık 3 yıl daha prim ödeyerek prim gününüzü 25 tam yıla tamamlayıp 51 yaşınızı dolduracağınız 01.04.2019 tarihinde Bağ-Kur’dan emekliliğe hak kazanırsınız. Ancak 3 ay askerlik borçlanması yapmanız halinde emeklilik yaşınız 50’ye iner ve bir yıl erken emekli olusunuz. Bugün itibarıyla Bağ-Kur’dan emekli olmanız halinde 550 TL, SSK’dan emekli olmanız halinde 650 TL civarında emekli aylığı bağlanır.

Metin TAŞ & Sezgin ÖZCAN

Bir önceki yazımız olan Yeşil pasaport almanın avantajları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0 thoughts on “Bu gün emekli olsam ne kadar maaş alırım?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>