Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

Ali ÖZTÜRK Ekonomist - emeklilikhaber.com

Böbrek hastalarının malulen emeklilik durumu

Böbrek hastaları malulen emekli olur

Soru: Sadettin Bey, halamın oğlu uzun yıllar Arabistan’da ağır şartlarda çalıştı. Orada böbreklerini kaybetti, annesinden böbrek nakli oldu, onu da kaybetti.

Kendisini Türkiye’ye getirdik. İskenderun SGK merkezine sorduk, bir işyerinden sigortalı işe başlarsa, 1800 gün yurtdışı borçlanması yapıp emekli olur dediler.

Sigortalı oldu ve malulen emeklilik talebinde bulunduk fakat talebimiz reddedildi. Şimdi Ankara’ya itiraz ettik. Acaba sonuç ne olur ve bize ne tavsiye edersiniz? Maruf A.

Cevap: Maruf Bey, itirazınızın sonucu hakkında kesin bir şey söylemem uygun olmaz. Fakat böbreklerinden birisini veya her ikisini yitirmiş olanlar genelde malulen emekli edilirler.

Hastanızın Türkiye’de sigortalı olarak çalışıyor görünmesi sorun teşkil etmiş olabilir. Ankara’dan da malulen emeklilik talebine ret gelmesi durumunda dava yoluna başvurabilirsiniz.

Sadettin Orhan – BUGÜN

Böbrek hastalarının malulen emeklilik durumu

0 thoughts on “Böbrek hastalarının malulen emeklilik durumu

  1. necati gılıç

    merhaba 14yıldır bakurluyum 6 yıl diyalize girdim 6 oluyor nakilolalı ne zaman malulen emekli olacam yüzde 73 raporum var saygılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>