Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

Ali ÖZTÜRK Ekonomist - emeklilikhaber.com

Bağ-Kurdan ne zaman emekli olabilirim?

1.5 yıl prim ödeyip 58 yaşı bekleyeceksiniz

Soru: 4 Nisan 1960 doğumluyum. 25 Mayıs 1997 tarihinde Bağ-Kura başladım. Toplam hizmet 13 yıl 6 ay 1 gündür. Bağ-Kurdan ne zaman emekli olabilirim?

İbrahim ÖRS

Cevap: Emekli olmak için; 25 tam yıl prim ödeme ve 53 yaş şartlarına tabisiniz. 11 yıl 6 ay daha prim ödeyerek toplam prim ödemenizi, 25 tam yıla tamamlayacağınız tarihte emekli olabilirsiniz. Ayrıca 1 yıl 6 ay daha prim ödeyerek toplam prim ödemenizi 15 tam yıla tamamlamanız şartıyla 58 yaşınızı dolduracağınız 4 Nisan 2018 tarihinde yaş haddinden emekli olmanız da mümkün.

Ekrem SARISU – POSTA

Bir önceki yazımız olan Emekli Memur Çalışandan Daha Çok Artıyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0 thoughts on “Bağ-Kurdan ne zaman emekli olabilirim?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>