Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

Ali ÖZTÜRK Ekonomist - emeklilikhaber.com

Askerliğimi borçlanarak 900 günle yaştan emekli olabileceğim söylendi doğru mu?

Sadece 900 gün askerlik borçlanmasıyla emekli olunmaz

Soru:

3 Temmuz 1936 doğumluyum. 30 ay askerlik yaptım. Askerliğimi borçlanarak 900 günle yaştan emekli olabileceğim söylendi. Daha önce sigortam mevcut değil. Bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

Hamit MORTAS

Cevap:

Maalesef söylenen doğru değil. 30 ay askerlik borçlanmasıyla emekli olamazsınız. 1 Ekim 2008 e kadar olan uygulamada, 5 yıl sigortalılık süresi ve 900 gün prim ödemesi olan sigortalının vefatı halinde, eş ve çocuklarına aylık bağlanabiliyordu. Ve hak sahipleri vefat eden sigortalının prim eksiğini askerlik borçlanmasıyla 900 güne tamamlayabiliyordu. Size söylenen bu uygulamanın yanlış aktarılması olabilir.

Ekrem SARISU – POSTA
Askerliğimi borçlanarak 900 günle yaştan emekli olabileceğim söylendi doğru mu?

Bir önceki yazımız olan 4 Ekim 2000 başlangıç sayılarak bu tarihten itibaren Bağ-Kurlu oldum 1986 ile 1997 arasındaki vergi mükellefi olduğum süreyi ise Yargıtay onayı ile kazandım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0 thoughts on “Askerliğimi borçlanarak 900 günle yaştan emekli olabileceğim söylendi doğru mu?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>