Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

Ali ÖZTÜRK Ekonomist - emeklilikhaber.com

Asgari ücretle çalışan birinin işine son verildiğinde çalıştığı her yıl için ne kadar kıdem tazminatı alır?

Her yıl için son ücretin brüt tutarı kadar kıdem tazminatı ödenir


Soru: Asgari ücret üzerinden sigortası yatan bir işçinin işten çıkarılması sonucunda resmi olarak her yıl için ne kadar ihbar ve kıdem tazminatı alma hakkı vardır?


Ercan MARANGOZ


Cevap: Asgari ücretle çalışan birinin işine son verildiğinde, çalıştığı her yıl için en son aldığı ücret tutarında kıdem tazminatı alır. Örneğin; asgari ücretle 10 yıl çalışan ve 1 Eylül 2010 da işine son verilen birine ödenecek kıdem tazminatının tutarı 7.605 TL dir(760.50 TL x 10). İhbar tazminatı tutarı çalışma süresine göre değişir. Örneğin; üç yıldan fazla çalışma süresi olan birinin işine son verildiğin de 8 haftalık ücreti tutarında ihbar tazminatı ödenmesi gerekir.

Ekrem SARISU – POSTA

Bir önceki yazımız olan Malulen ne zaman emekli olabilirim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>