Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

Ali ÖZTÜRK Ekonomist - emeklilikhaber.com

Asgari ücretle çalışan bir işçinin aylık sigorta primi ne kadardır?

Asgari ücretlinin işverene maliyeti 1.077.10 TL’dir

Soru: Asgari ücretle çalışan bir işçinin aylık sigorta primi ne kadardır? Yani işverene maliyeti kaç TL’dir? Acil olarak yanıt verirseniz sevinirim.

EDA

Cevap: 16 yaşından büyüklere ödenen asgari ücretin brüt tutarı bugün için 886.50 TL’dir. Bunun yanında sigorta primi işveren hissesi(yüzde 19.5) 172.87 TL, İşsizlik Sigortası işveren payı(yüzde 2) 17.73 TL olmak üzere, bir asgari ücretlinin işverene toplam maliyeti 1.077.10 TL dir.

Ekrem SARISU – POSTA
Asgari ücretle çalışan bir işçinin aylık sigorta primi ne kadardır?

Bir önceki yazımız olan Prim günü dolduğu halde asgari ücretle çalışmaya devam edenlerin dikkatine! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>