Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

Ali ÖZTÜRK Ekonomist - emeklilikhaber.com

Ali Tezel emeklilikte yaşa takılanlara nasıl ümit verdi?

Emeklilikte yaşa takılanlar ümidinizi kaybetmeyin

Ali bey, emeklilikte yaşa takılanlar olarak ilk eylemimizi Ankara’da yapmıştık, şimdi sizin desteğinizle ikinci eylemimizi 3 Nisan 2011 günü İzmir’de Gündoğdu meydanında yaptık. Aslında beş milyona yaklaşan emeklilik için gereken süre ve primi tamamlayıp, yaşı bekleyenler olarak ümitliyiz ama bazıları bu iş olmaz diye moralimizi bozuyor. Sizce seçime kadar sonuca ulaşır mıyız? İsmi Saklı

Sayın okurum, ben de sizler gibi emeklilikte yaşı bekleyenlerdenim. 1999 yılında nasıl emeklilikte yaş kuralı getirilmişse aynı şekilde TBMM’den çıkacak bir karar ile de ortadan kaldırılabilir. Konuyla ilgili güzel bir fıkra var. Günlerden bir gün kurbağaların yarışı varmış. Hedef, çok yüksek bir kulenin tepesine çıkmakmış. Kurbağalar da arkadaşlarını seyretmek için toplanmışlar. Yarış başlamış. Gerçekte seyirciler arasında hiç biri yarışmacıların kulenin tepesine çıkacağına inanmıyormuş. Sadece şu sesler duyulabiliyormuş:
“Zavallılar”
“Hiçbir zaman başaramayacaklar!”

Yarışmaya başlayan kurbağalar kulenin tepesine ulaşamayınca teker teker yarışı bırakmaya başlamışlar. içlerinden sadece bir tanesi inatla, yılmadan kuleye tırmanmaya çalışıyormuş.

Seyirciler bağırıyorlarmış:
“Zavallılar” Hiçbir zaman başaramayacaklar!…

Sonunda bir tanesi hariç, diğer kurbağaların hepsinin ümitleri kırılmış yarışı bırakmışlar. Ama kalan son kurbağa büyük bir gayret ile mücadele ederek kulenin tepesine çıkmayı başarmış.
Diğerleri hayret içinde bu işi nasıl başardığnı öğrenmek istemişler.

Bir kurbağa ona yaklaşmış, sormuş bu işi nasıl başardını diye. O anda farkına varmışlar ki… Kuleye çıkan kurbağa sağırmış!
Bu sebeple, olumsuz düşünen insanları duymayın, onlar kalbinizdeki ümitleri çalarlar!

Ali TEZEL – Gazete Habertürk
Ali Tezel emeklilikte yaşa takılanlara nasıl ümit verdi?

82 thoughts on “Ali Tezel emeklilikte yaşa takılanlara nasıl ümit verdi?

  1. yorgun anne

    Bende yaşa takılıp emekli olamayanlardanım. Artık benim de AKP ye verecek oyum kalmadı. Akp benle birlikte nerdeyse 100 oy kaybedecek. Mecliste milletvekilleri 2 yılda süper emekli olup neredeyse bir emeklinin 10 katı maaş alıyor ve devlete yük olmuyor ama biz devlete yük oluyoruz. Adalet partisi bu mu sizin adaletiniz. Karnınız tok keyfiniz yerinde ama bu dünyanın öteki dünyası da var . Mazlum haklarımızı kul haklarımız size helal etmiyoruz. Bizi emekli etmeyip te mecliste süper emekli yaptığınız milletvekillerinin burnundan kul haklarımız fitil fitil gelir inşallah.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>