İLAN - Kendi alanındaki en değerli alan adı olan ( emeklilikhaber.com ) SATILIYOR - İnceleyin!


SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir • 
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

Ali Tezel emeklilikte yaşa takılanlar için verilen yasa teklifi hakkında ne düşünüyor?

gaxxi, 05 Kasım 2011, 43 comments
Categories: Ali TEZEL

Ah be CHP yine geç kaldın

Seçimden önceydi ve gerek emeklilerin intibakı ve gerekse de emeklilikte yaşa takılanların sayısal olarak çoğunluğunu gözeterek, bu kesimlerin taleplerine karşılık verilmesini ve seçim beyannamesi ile mitinglerde bu kesim için yapılacakların açıklanmasını istedim. Birileri karşı çıktı dediler ki iktidara gelirsek yapamayacağımız şeyleri vaat etmeyelim”¦ Şimdi ise seçim bitti vaat edilmeyenleri Kanun teklifi olarak TBMM’ye verdiler”¦ Çok geç kaldılar”¦

***Seçimden önce vaat edilseydi ya

Seçimden önceydi seçmenlerden hangi kesimlerin hangi değişiklikleri istedikleri ve taleplerini içeren kalın sayfalı bir rapor hazırladım. CHP’nin üst yönetimine gönderdim bunlar arasında “EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR” ki sayıları 5 milyondan fazladır ve “İNTİBAK” bekleyen emeklilerin sorunlarının çözüm yerinin CHP olduğunu ve seçimi kazanır ve iktidara gelirsek hem 1999 öncesi işe girenler için emeklilik hakkı verileceğinin hem de emeklilere intibak hakkı verileceğinin vaat edilmesinin en az 10 milyon oy getireceğini de özellikle belirttim.

Bu raporumda bu önerilerime üst yönetimden birileri karşı çıktı ve dedi ki, “iktidara gelirsek yapamayacağımız şeyleri vaat olarak vermek bize yakışmaz, vatandaşa karşı dürüst olalım”. Yapabileceklerimizi vaat edelim dediler. Doğrudur yanlıştır tartışılır ama hiçbir şey yapılamaz değildir sadece siyasi tercihtir. Yani bütçedeki paraları emekliye ve emekli olacaklara mı verelim ile sermayedarlara mı verelim kararıdır. Bu sebeple isteyen iktidar istediği zaman bu yasaları çıkarabilir.

***Seçim geçti aklı başlarına geldi

Seçim bitti şimdi CHP, “EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR” için iki ayrı yasa teklifi hazırladı. Birincisi, hem prim ödeme gün sayısı hem de sigortalılık süresini doldurmuş ama son şart olan yaş şartını yerine getiremeyenlere bir kerelik emeklilik hakkı tanımak yani YAŞ şartını ortadan kaldırmak.

İkinci yasa teklifi ise kamuoyunda borçlanma olarak bilinen olay; emeklilik için sigortalılık süresini tamamlamış ama prim ödeme gün sayısı eksik olanlara da (askerlik veya yurtdışı sürelerinin borçlanılması gibi) boşta geçen sürelerden dilediği kadar gün sayısının borçlanılıp ödenmesi ve emeklilik hakkının verilmesini öngörüyor.

Bu yasa TBMM’den geçerse de mevcut 9,5 milyon emeklimize en az 4,5 milyon emekli daha dahil olur. Bu 4,5 milyon kişinin arasında halen SGK’ya prim ödeyenlerden de en az 2 milyonun olacağını da öngörürsek SGK’ya prim ödeyenlerde 15 milyondan 13 milyona düşer. Yani, 14 emekliye karşın, 13 milyon prim ödeyen şeklini alırız.

Ali TEZEL- Gazete Habertürk
Ali Tezel emeklilikte yaşa takılanlar için verilen yasa teklifi hakkında ne düşünüyor?
Ali Tezel emeklilikte yaşa takılanlar için verilen yasa teklifi hakkında ne düşünüyor?


Tags: , , ,

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK BAŞVURULARI
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız

En erken nereden ve nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Ali ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:
EN ERKEN HANGİ SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNDAN NASIL EMEKLİ OLABİLİRSİNİZ?
Değerli sigortalılar;

En erken nereden ve nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

SSK ve Bağ-kur’dan en erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek istiyorsanız bana yazabilirsiniz.

Emeklilik hesapları basit bir konu değildir.

SSK’da işe giriş tarihinizin geriye getirilmesi, Askerlik borçlanması ve ne kadar borçlanma yapılması gerektiği, Bağ-kur’dan SSK’ya geçişBağ-kur’a bildirilmeyen vergi ve şirket ortaklığı kayıtlarınızın durumu, vergi borçlanması,doğum borçlanması, yurtdışı borçlanması,yaştan 3600 günden emeklilik, son 1260 gün şartı vb. hususlar önemli ayrıntılardır.

Bağ-kur’lunun emeklilik hesapları ise SSK’ya göre daha zordur. Konu hakkında bilgisi olmayanların mağdur ettiği bir yığın esnaf vardır.

Emeklilik hesabınızda sadece 1 aylık yanlışlık sigortalıya yaklaşık 1.000 liraya ( ödediği sigorta primi+ alamadığı emekli maaşı toplamı ) mal olmaktadır. Bırakın 1 ayı yapılan yanlış hesap ve yönlendirmelerle yıllarca emekli maaşı alamayan sigortalılar vardır. Yukarıdaki hesaba göre bu kişilerin uğradığı zararın büyüklüğü ortadadır.

En erken hangi sosyal güvenlik kurumundan emekli olacağınızı öğrenmek önemli bir bilgidir.

Sigortalılık bilgilerinizi yazıp gönderdiğinizde tarafımdan emeklilik hesabınız yapılacaktır.

Ali ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

image5.png

Emeklilik Başvuru ve Danışmanlık Hizmetleri

Değerli sigortalılar;


Kendi geliştirdiğimiz 4D Hizmet Modeli ile SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvurularınız için Hizmetinizdeyiz.


Emeklilik işlemlerinde 4D modeli nedir?

Doğru Hesaplama - Doğru Başvuru - Doğru Takip - Doğru Sonuç

Emeklilik başvurularınızı bizim yapmamızı istiyorsanız;

Size ulaşabileceğimiz telefon numaranız ve sigortalılık bilgilerinizle bize mesaj atınız. 

Gönderdiğiniz bilgiler incelenerek size geri dönülecektir.

Ali ÖZTÜRK Ekonomist

Emeklilik İşlemleriniz İçin Bize Yazın:

emeklilikuzman@gmail.com

NOT: Gereksiz görüşmeleri en aza indirmek için sorularınız alındıktan sonra telefon numaralarımız bildirilmektedir. Lütfen emeklilik hesaplama ve diğer SSK ve BAĞ-KUR emeklilik sorunlarınız için önce mesaj gönderiniz. En kısa sürede size geri dönülecektir.

Copyright © 2014 Ali ÖZTÜRK Ekonomist 
emeklilikhaber.com SATILIYOR - İnceleyin!