Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

Ali ÖZTÜRK Ekonomist - emeklilikhaber.com

1999 yılından önce göreve başlayanlar için yaş beklemeden emekli olma hakkı verilir mi?

İkramiye emeklilikte ödenir

Soru: Sadettin Bey, memurlukta 17 yılını doldurmuş bir öğretmenim. Eşim de öğretmen. Bildiğim kadarıyla hizmet süresini doldurup yaşın dolmasını çalışmadan bekleyebiliyoruz. Bu sürede emekli ikramiyesini alabiliyor muyuz? Yaşı bekleyen eş çalışan eşinin sağlık sigortasından yararlanabilir mi? Ayrıca 1999’dan önce göreve başlayanlar için yaş beklemeden emekli olma hakkı verilir mi? Böyle bir ihtimal görüyor musunuz? Mehmet Ali S.

Cevap: Mehmet Bey, çalışmadan emeklilik yaşını bekleyen kişi çalışan eşinin sağlık sigortasından yararlanabilir. Ancak yaşını doldurup emekli aylığı bağlanmadan ikramiye ödenmez. 1999 öncesi çalışmaya başlayanlar için emeklilik hakkı tanınmasını beklemiyorum. Arada bir bu konu gündeme getirilse de gerçekleşme ihtimali çok zayıf.

Sadettin Orhan – BUGÜN

3 Dakikada Kasko Teklifiniz Hazır!


Bilgilerinizi girin, size özel kasko sigortası fiyatlarını karşılaştırın… 
Araç kasko değerine en uygun kasko poliçesini hesaplayın…1999 yılından önce göreve başlayanlar için yaş beklemeden emekli olma hakkı verilir mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>