Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 
emeklilikuzman@gmail.com

Ali ÖZTÜRK Ekonomist - emeklilikhaber.com

Category Archives: Erken Emeklilik

Erken emekli olmak için vergi indirimi alınması hk.

Published by:

Ekrem SARISU - POSTA

Ekrem SARISU – POSTA

Erken emekli olmak için vergi indirimi almanız gerek

Soru: 1977 doğumluyum. İlk girişim 1993 de olup şuanda 3000 gün prim ödemem var. Raporum yüzde 56’dır. Ne zaman emekli olurum?

Murat AKOGLU

Cevap: Sigorta başlangıcınızı tarih(gün, ay, yıl) olarak bildireceğiniz yerde sadece yıl olarak vermişsiniz. Sorunuzu 1 Ocak 1993 de sigortalı olduğunuz varsayımına göre cevaplandırıyoruz. Vergi indirimi alabilirseniz 6 Ağustos 2003 tarihi itibariyle 9 yıldan fazla 12 yıldan az süredir sigortalı olan vergi indirimi hakkı almış 3 ncü derece engelli olarak emekli olmak için; 16 yıl sigortalılık süresi, 3760 gün prim ödeme şartlarına tabi olursunuz. 760 gün daha prim ödeyerek toplam priminizi 3760 güne tamamlayacağınız tarihte emekli olabilirsiniz.

Staj sigortasında emeklilik primi ödenmediğinden başlangıç sayılmıyor

Soru: 31 Mart 1975 doğumluyum. 1991 den lise yıllarımdan stajyerlik eğitiminden girişim var. 1999 – 2001 yılları arasında 18 ay askerliğimi yaptım. Daha sonra 2002 Ekiminden bugüne kadar 4452 günüm var. Bu şartlarda ne zaman emekli olurum?

 Erkan KÜÇÜK

Cevap: Staj sigortasında kişileri emekli eden malullük, yaşlılık ve ölüm sigortalarına prim ödenmediğinden, emeklilik açısından başlangıç sayılmıyor. Bu nedenle emekli olma şartlarınız Ekim 2002 deki başlangıcınız belirliyor. Bu başlangıcınıza göre, emekli olmak için; 7000 gün prim ödeme ve 60 yaş şartlarına tabisiniz. 2548 gün daha prim ödeyerek toplam priminizi 7000 güne tamamlamanız şartıyla, 60 yaşınızı dolduracağınız 31 Mart 2035’ de emekli olabilirsiniz.

 

25 yılı dolduracağınız 1 Ocak 2019 da emekli olabilirsiniz

Soru:1 Ocak 1994’de Bağ-Kurlu oldum. Bağ-Kura toplam 17 yıl 2 ay 1 gün ödeme yaptım. 1 Mart 2011 tarihinden bugüne kadarda 832 gün SSK’lı olarak çalıştım. Toplamda 7004 günüm var. Ne zaman hangi şartlarda emekli olurum?

Oktay ÇIKMAZ

Cevap: Doğum tarihini ve askerlik tarihinizi ve süresini bildirmemişsiniz. Verdiğiniz bilgilere göre sorunuzu cevaplandırıyoruz. 2011’de başlayan sigortalı çalışmanızla 428 gün daha prim ödeyerek SSK’ya ödediğinizi primi 1260 güne tamamlamanız halinde, SSK’da emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5675 gün prim ödeme ve 54 yaş şartlarına tabi olursunuz. Prim ödemeniz yeterli olduğundan bundan sonra prim ödemeseniz de,  25 yıllık sigortalılık süresiniz dolduracağınız 1 Ocak 2019’da, 54 yaşınızı da dolduruyorsanız emekli olursunuz. Doldurmuyorsanız 54 yaşınızı dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz.

 

Bağ-Kurdan sonra SSK ödediğiniz primi 1260 güne tamamlamalısınız

Soru: 12 Ağustos 1971 doğumluyum. 20 Ağustos 1987 tarihinde SSK girişim var. 14 Eylül 1993 tarihinde Bağ-Kur’a girdim. 19 Nisan 2012 tarihinden itibaren de, tekrar SGK’ ya geçtim. Ne zaman emekli olurum?

 ÖMER

Cevap: 19 Nisan 2012’de başlayan sigortalı çalışmanızı 19 Ekim 2015’e kadar devam ettirerek, Bağ-Kurdan sonra SSK’ya ödediğiniz primi 1260 güne tamamlamanız halinde, SSK da emekli olmak için: 25 yıl sigortalılık süresi, 5375 gün prim ödeme ve 50 yaş şartlarına tabi olursunuz. Prim ödemeniz yeterli olduğundan 1260 günden sonra prim ödemeseniz de, 50 yaşınızı dolduracağınız 12 Ağustos 2021’de emekli olabilirsiniz.

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları

Published by:

Emeklilik Başvuru ve Danışmanlık Hizmetleri
 
Değerli sigortalılar;
 
Kendi geliştirdiğimiz 4D Hizmet Modeli ile SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvurularınız için Hizmetinizdeyiz.
 
Emeklilik işlemlerinde 4D modeli nedir?

 
  • Doğru Hesaplama
  • Doğru Başvuru
  • Doğru Takip
  • Doğru Sonuç

Emeklilik başvurularınızı bizim yapmamızı istiyorsanız;

Size ulaşabileceğimiz telefon numaranız ve sigortalılık bilgilerinizle bize mesaj atınız. 

Gönderdiğiniz bilgiler incelenerek size geri dönülecektir.

 

Ali ÖZTÜRK Ekonomist

SGK Emeklilik Başvurularınız İçin Yazın:

emeklilikuzman@gmail.com

NOT: Gereksiz görüşmeleri en aza indirmek için sorularınız alındıktan sonra telefon numaralarımız bildirilmektedir. Lütfen emeklilik hesaplama ve diğer SSK ve BAĞ-KUR emeklilik sorunlarınız için önce mesaj gönderiniz. En kısa sürede size geri dönülecektir.

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

Published by:

En erken nereden ve nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?
 
Ali ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:
EN ERKEN HANGİ SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNDAN NASIL EMEKLİ OLABİLİRSİNİZ?
Değerli sigortalılar;
En erken nereden ve nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

SSK ve Bağ-kur’dan en erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek istiyorsanız bana yazabilirsiniz.

Emeklilik hesapları basit bir konu değildir.

SSK’da işe giriş tarihinizin geriye getirilmesi, Askerlik borçlanması ve ne kadar borçlanma yapılması gerektiği, Bağ-kur’dan SSK’ya geçişBağ-kur’a bildirilmeyen vergi ve şirket ortaklığı kayıtlarınızın durumu, vergi borçlanması,doğum borçlanması, yurtdışı borçlanması,yaştan 3600 günden emeklilik, son 1260 gün şartı vb. hususlar önemli ayrıntılardır.

Bağ-kur’lunun emeklilik hesapları ise SSK’ya göre daha zordur. Konu hakkında bilgisi olmayanların mağdur ettiği bir yığın esnaf vardır.

Emeklilik hesabınızda sadece 1 aylık yanlışlık sigortalıya yaklaşık 1.000 liraya ( ödediği sigorta primi+ alamadığı emekli maaşı toplamı ) mal olmaktadır. Bırakın 1 ayı yapılan yanlış hesap ve yönlendirmelerle yıllarca emekli maaşı alamayan sigortalılar vardır. Yukarıdaki hesaba göre bu kişilerin uğradığı zararın büyüklüğü ortadadır.

En erken hangi sosyal güvenlik kurumundan emekli olacağınızı öğrenmek önemli bir bilgidir.

Sigortalılık bilgilerinizi yazıp gönderdiğinizde tarafımdan emeklilik hesabınız yapılacaktır.

Ali ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:
SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderiniz.

Doğum tarihinizi ve SGK ilk işe giriş tarihinizi ay gün ve yıl olarak yazınız.

Emeklilik sorularınıza; SGK hizmet dökümlerinizin incelenerek cevap verilmesini istiyorsanız aşağıdaki bilgileri gönderiniz:

  • T.C. Kimlik No:
  • Baba adı:
  • Cilt No:
  • Nufusa kayıtlı olduğunuz il:
  • Doğum tarihi:
Verdiğimiz danışmanlık hizmeti ücretlidir


Ücret ve hesap numaralarımız ile telefon numaralarımız sorularınız alındıktan sonra bildirilmektedir. 

Sorularınıza ücret ödendikten sonra yazılı olarak cevap verilecektir. 

Yazılı cevap aldıktan sonra anlayamadığınız hususlar olursa tekrar soru sorabilir veya dilerseniz telefon görüşmesiyle danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 
Danışmanlık ücretimiz ödendikten sonra SSK ve Bağ-kur dökümleriniz incelenerek sorunuz detaylı bir şekilde yazılı olarak yanıtlanacaktır. 

 
Ali ÖZTÜRK Ekonomist

Emeklilik Sorunlarınızı Yazın:
Copyright © 2004 – 2014 Ali ÖZTÜRK Ekonomist | emeklilikhaber.com